main image: Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar – przegląd
Meble kuchenne tworzone na zamówienie to optymalne rozwiązanie dla osób, które stawiają na unikatową estetykę i funkcjonalność rozwiązań. Precyzyjne dopasowanie projektu do wymiaru przestrzeni kuchennej oraz oczekiwań stylistycznych, stylu życia i potrzeb domowników pozwala kreować wnętrza indywidualne. Odpowiedni układ mebli i sprzętów zapewniający wygodę i ergonomię użytkowania, dodatkowo wszelkie nowinki technologiczne, perfekcyjnie wpasowane w wyposażenie sprawiają, że gotowanie jest proste i jednocześnie fascynujące. Meble kuchenne na wymiar to wybór także osób ceniących sobie luksus i komfort, a przede wszystkim niecodzienny i ponadprzeciętny wygląd mebli. Co charakteryzuje najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar marki Halupczok? Jaka dominuje wśród nich kolorystyka? Po jakie materiały, elementy mebli kuchennych i rozwiązania Klienci marki sięgają najchętniej? Odpowiedzi na te pytania przybliżymy w niniejszym artykule, prezentującym przegląd najczęściej kupowanych mebli kuchennych w ostatnich latach.

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar – aspekt funkcjonalny

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar wyposażone w sprytne rozwiązania

Walor funkcjonalny to czynnik  wpływający niewątpliwie na to, że najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar to te, które wyposażone są w najnowsze technologie i sprytne rozwiązania. Kuchnie, nawet o najbardziej skomplikowanym układzie jak kuchnie w kształcie litery G, lub L, ze skosami, wąskie, narożne czy bez okna wszystkie one, dzięki indywidualnemu projektowi, mogą stanowić komfortową oazę. Oprócz prozaicznej czynności gotowania, dobrze zaprojektowana przestrzeń kuchenna sprzyja spotkaniom w gronie rodziny czy przyjaciół. Nowoczesne kuchnie, najczęściej kupowane meble kuchenne, to przecież serce każdego domu, spełniające rolę integrującą, dedykowane dla przechowywania i spożywania posiłków, miejsca wydarzeń rodzinnych, jak i towarzyskich spotkań przy filiżance Arabiki lub kieliszku ulubionego trunku.

Sprytne rozwiązania w kuchni, których szeroką gamę poznać można w każdym salonie mebli kuchennych marki Halupczok, to między innymi wysuwane lub obrotowe systemy narożne. W kuchniach o kształtach litery L, tych z półwyspem, oraz kuchniach małych rozwiązania takie ułatwiają przechowywanie w trudno dostępnych miejscach. Ich rola wrasta szczególnie w kuchniach o niewielkim metrażu, gdzie efektywne zaplanowanie każdego centymetra dostępnej przestrzeni jest niezbędne. Aranżacja małej kuchni wiąże się bowiem z wielką optymalizacją rozwiązań na niewielkiej przestrzeni.

Wśród całego wachlarza sprytnych rozwiązań narożnych warto wspomnieć o corner space (BLUM) czyli szufladach z pełnym wysuwem. Mają one zastosowanie w przypadku, gdy blat roboczy obejmuje narożnik kuchni, wówczas umieszczony pod nim system ułatwia dostęp do sztućców i innych kuchennych akcesoriów. Dodatkowo może on być zintegrowany z frontem meblowym, a otwieranie wsparte przez odpowiedni mechanizm, który ułatwi wysuw nawet bardzo dociążonej szuflady. Niewątpliwie wartym uwagi jest maksymalny tonaż, jakiemu system corner space jest w stanie  podołać – to aż 65 kilogramów. Te i wiele innych rozwiązań, o których można przeczytaj więcej TUTAJ wskazują, że najczęściej wybierane meble kuchenne na wymiar są funkcjonalnie i komfortowo wyposażone.

Poznaj projekty małych kuchni z pomysłowymi rozwiązaniami

Funkcjonalne wyposażenie kuchni

Rozwiązania dedykowane do narożnych mebli maksymalizują wykorzystanie przestrzeni kuchennej także w kuchniach o nietypowym układzie. Zwiększa to funkcjonalność. Ich dobór dokonany przez eksperta w salonie mebli kuchennych na wymiar oparty jest zarówno na stylistycznych preferencjach domowników, jak i badaniu stylu życia i wynikających z niego potrzeb członków rodziny. Dlatego najczęściej wybierane meble kuchenne na wymiar marki Halupczok są wyposażone w narożne systemy. Spójrzmy na kuchnię Bristol, w stylistyce klasycznej. Kuchnie tradycyjne, których reprezentantką niewątpliwie jest Bristol, cechuje nie tylko estetyka nawiązująca do dawnych epok, pełna kunsztownych zdobień, ale także cała gama pomysłowych rozwiązań.

Sprytne rozwiązania w kuchni Bristol

Bezsprzecznie przestrzeń narożna w każdej, zarówno małej, jak i  kuchni o sporym metrażu, to jeden z najbardziej trudnych do zagospodarowania obszarów. Niedostępne, na pierwszy rzut oka, miejsca narożne w tej białej kuchni wyposażono w system magic corner (PEKA). Dzięki niemu zyskano łatwy dostęp do zawartości narożnych szafek. System oparty jest na czterech zintegrowanych ze sobą półkach, które z łatwością wysuwają się, dając dostęp do schowanych tam naczyń, garnków czy małego sprzętu AGD. Możliwość ściągnięcia półek ułatwia utrzymanie wnętrza narożnej szafki w czystości, a udźwig do 36 kg, przechowywanie cięższych przedmiotów, niezbędnych w kuchni.

Godnym uwagi w kuchni Bristol jest również wyposażenie szuflad. W jednych znajdują się drewniane organizery, porządkujące sztućce i przybory kuchenne. W innych szufladach znajdziemy:  dyspenser na folię spożywczą i aluminiową, tak niezbędne w kuchni na co dzień oraz krajalnicę. Ząbkowane krawędzie w dyspenserze ułatwiają precyzyjne odmierzenie i ucięcie arkusza folii. A jego konstrukcja oparta na naturalnym drewnie dębowym, tworzy harmonijną całość z innymi dębowymi elementami mebli kuchennych Bristol. Krajalnica natomiast, wyposażona w regulację grubości cięcia, z powodzeniem służy zarówno do krojenia chleba na kromki, jak również sera i szynki na cienkie plastry. Rozkłada się automatycznie wraz z wysunięciem szuflady.

Naszej uwadze nie mogą umknąć również drewniane półeczki z miejscem przeznaczonym na słoiczki z przyprawami. Umiejscowienie ich tuż nad płytą grzewczą, sprawia, że podczas gotowania zawsze są pod ręką. Wisienką na torcie sprytnych rozwiązań w kuchni Bristol niewątpliwie jest dębowa winiarka zaprojektowana na froncie wyspy kuchennej. W kuchni otwartej na salon, gdzie wyspa stanowi dekoracyjny element mebli kuchennych, to rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie.

Urok kuchni w stylistyce klasycznej

Z pewnością zalety praktycznych rozwiązań w kuchni Bristol powodują, że to najczęściej kupowane meble kuchenne marki w stylistyce tradycyjnej. Niemniej jednak ich oszałamiająca estetyka to czynnik, który równie silnie decyduje o ich popularności wśród miłośników klasyki. Ozdobne detale w postaci szprosów, ażurowych frontów i dekoracyjnych frezowań zachwycają rzemieślniczym kunsztem. A brawurowe połączenie śnieżnej bieli z ciemnym granitowym blatem to zabieg, który podkreśla urokliwy charakter kompozycji. W portfolio marki Halupczok znajdziemy inne stylizowane kolekcje – kuchnię Imperia oraz kuchnię Stafford, harmonijnie łączące tradycję z nowoczesnością. Miłośnicy klasycznych wnętrz, wykonanych z największym rzemieślniczym pietyzmem, stanowią istotną część Klientów firmy Halupczok. Dlatego kuchnie w tej stylistyce to najczęściej kupowane meble kuchenne przez osoby ceniące tradycyjne rzemiosło.

Poznaj więcej sprytnych rozwiązań w kuchni

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar ze spiżarnią

Spiżarnia w kuchni to idealne rozwiązanie dedykowane przechowywaniu dla każdej przestrzeni kuchennej. Stanowi alternatywę dla mieszkań, w których brak miejsca na odrębne pomieszczenie. Ponieważ współczesne spiżarnie mogą przybrać rozmaitą formę, doskonale sprawdzają się we wnętrzach o różnej wielkości i układzie.

Tego typu elementy mebli kuchennych idealnie odnajdują się też w stylistyce klasycznej, jak i nowoczesne. Niewątpliwie wpływa na ich popularność wśród estetów ceniących klasyczne piękno kuchni skandynawskich, czy rustykalnych, jak i zwolenników nowoczesności w postaci kuchni industrialnych, glamour, czy boho. Mogą to być wysokie szafy typu cargo, jedno lub dwudrzwiowe, bądź wąskie wysuwane szafki. Te pierwsze wymagają przestrzeni, dlatego architekci i projektanci wnętrz aranżują je w kuchniach o większych gabarytach. Półki, mają układ podobny jak w przypadku lodówek jednodrzwiowych lub typu side-by-side – znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na drzwiach. Co daje satysfakcjonująca przestrzeń do przechowywania. Natomiast drugie rozwiązanie- wąskie wysuwane szafy, doskonale sprawdza się tam, gdzie miejsca jest mniej. Wówczas spiżarnia projektowana jest w przestrzeni pomiędzy szafkami zabudowy kuchennej. Niewątpliwie różnorodność form współczesnych spiżarni powoduje, że najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar są w nie wyposażone.

Poznaj tajniki aranżacji spiżarni w kuchni

Podstawowa rola, jaką pełnią współczesne spiżarnie to przede wszystkim przechowywanie żywności, która nie wymaga chłodzenia. Znajdziemy tam również suche produkty, z których korzystamy na co dzień jak kasza, ryż, makaron czy mąka. Spiżarnia to także idealna przestrzeń dla domowych zapasów – własnej roboty dżemów, kompotów, które ostatnimi czasy wracają do łask, soków z działkowych owoców, przetworów warzywnych i innych niezliczonych smakowitości. Półki w kuchennej spiżarni umożliwiają szybki wgląd w zawartość. Z łatwością sięgamy po pożądany produkt, ponieważ wszystko znajduje się w zasięgu ręki.

Niewątpliwie nowoczesne kuchnie ze spiżarnią dedykowane są osobom hołdującym zasadzie „zero waste”. Również dlatego są to najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar. Układając przetwory w spiżarni nie musimy przejmować się, tak jak w tradycyjnych szafkach, aby produkty z długą datą przydatności do spożycia lokować na samym końcu, a te z krótką na samym początku. Przejrzystość układu wewnątrz współczesnych spiżarni kuchennych umożliwia mądre zarządzanie zapasami, tak by nic się nie przeterminowało.

Indywidualizm rozwiązań – „must have” mebli kuchennych na wymiar

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar to meble o indywidualnym charakterze. Zarówno stylistyka kuchni, jak również dobrane materiały, elementy mebli kuchennych i rozwiązania ściśle odpowiadają potrzebom właścicieli danego wnętrza. Niewątpliwie dopasowanie do osobistych preferencji stylistycznych, stylu życia czy potrzeb domowników stoi na pierwszym miejscu przy ich projektowaniu. Dodatkowo meble na wymiar, jak nazwa wskazuje precyzyjnie dostosowane są do wymiarów i układu każdego wnętrza. Szeroki wachlarz kamiennych materiałów nablatowych i rodzajów drewna, od rodzimego dębu, orzecha włoskiego, jesionu po egzotyczny palisander, bogata kolorystyka frontów, uchwytów meblowych i akcesoriów. Wszystko to sprawia, że śmiało można powiedzieć, iż nie ma dwóch identycznych kuchni, zaprojektowanych i wykonanych na zamówienie.

Personalizowane elementy mebli kuchennych

Mając na względzie aspekt personalizacji, najczęściej kupowane meble kuchenne zaopatrzone są w indywidualnie dobrane rozwiązania stylistyczne i funkcjonalne. Pojawiają się one w różnorakiej formie- od odmiennych materiałów, barw i ich odcieni, po zaawansowane, niejednokrotnie autorskie technologie. Na szklanych elementach szuflad wewnętrznych istnieje możliwość umieszczenia graweru, wybranego indywidualnie przez Klienta. To może być ulubiona sentencja, cytat, a nawet imię ukochanego pupila. Tak, jak w poniższym wnętrzu, którego właścicielka, traktując swoją kuchnię otartą na salon jako swoiste kulinarne i towarzyskie centrum, opatrzyła szklane fronty szuflad zwrotem ” Kuchnia jest sercem domu”.

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar wyposażone są niejednokrotnie we fronty o indywidualnie skomponowanym odcieniu koloru. Lekko połyskujące lakierowane fronty meblowe w nowoczesnej kuchni Marrone to idealny przykład. Dzięki dodaniu do lakieru drobinek naturalnego brązu uzyskano wysmakowane wnętrze, które znajduje uznanie w oczach zwolenników kuchni w stylu glamour. W zależności od ilości drobinek brązu dodanych do lakieru, fronty błyszczą bardziej lub mniej intensywnie. Wszystko zależy od oczekiwań Inwestorów. Ta indywidualna kompozycja lakieru sprawia, że każda nowo powstała kuchnia Marrone jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Najczęściej kupowane meble kuchenne – swoboda kreowania

Idea MIx’N’Match daje możliwość swobodnego kreowania kuchni na bazie wyboru elementów i rozwiązań z różnych kolekcji kuchennych marki Halupczok. Jeśli Klientowi odpowiada kolorystyka i forma frontów z jednej kolekcji, a układ mebli i rozwiązania z innej, w salonach mebli kuchennych Halupczok istnieje możliwość scalenia ich w jeden projekt. W ten sposób Klienci wnoszą autorski wkład w projekt i finalny kształt kuchni.  Dlatego najczęściej kupowane meble kuchenne marki tworzą wnętrza niepowtarzalne i najlepiej świadczące o charakterze i gustach domowników.

Świetnym przykładem zastosowania idei Mix’N’Match jest wnętrze powstałe na podstawie projektu kuchni Marrone i Marsala, marki Halupczok. Pełne subtelnego blasku fronty meblowe, pokryte metalicznym lakierem z dodatkiem drobinek naturalnego brązu, to sztandarowy element nowoczesnej kuchni Marrone. W projekcie gustownie zestawiono je z kamiennymi blatami o ciekawym deseniu. Natomiast podświetlona szklana witryna z drewnianymi szufladami stanowi urokliwy komponent zaczerpnięty wprost z projektu drewnianej kuchni Marsala. Ta przeszklona imponująca szafa kryje przedmioty piękne i niezbędne zarazem. Połączyła walor estetyczny z funkcjonalnym, na czym zależało domownikom. Pionowe drewniane lamele na ścianie wykonane z dębu amerykańskiego, zintegrowany z wyspą mini ogródek oraz stół, łączący przestrzeń kuchenną z wypoczynkową, nawiązują do piękna otaczającej dom przyrody.

Obejrzyj więcej kolekcji powstałych w oparciu o zasadę Mix’N’Match

Najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar – aspekt estetyczny

Elementy mebli kuchennych z drewna

Naturalne materiały królują we wnętrzach już od lat. Powrót do natury zauważalny jest w najnowszych trendach w aranżacji wnętrz kuchennych. Zarówno elementy mebli kuchennych, jak i całe kolekcje meblowe ubrane są w naturalne drewno, kamień, wiklinowe dodatki i lniane tekstylia. Jednak trend naturalny we wnętrzach to nie tylko surowce pochodzenia naturalnego, to przede wszystkim idea bliskości przyrody. Zastosowanie znajdą tutaj różnorodne rozwiązania, dzięki którym dom wypełnia natura, nie tylko w postaci naturalnych roślin doniczkowych. Niewątpliwie najczęściej kupowane meble kuchenne na wymiar łączą w sobie rozwiązania i materiały, powalające obcować z przyrodą na co dzień. Najczęściej kupowane meble kuchenne autorstwa Halupczok to niewątpliwie kuchnie nowoczesne. Prosta forma i szlachetne materiały łączą się tutaj w urzekającą całość. Spójrzmy na drewnianą kuchnię Marsala, która jest spełnieniem marzeń o nowoczesnej kuchni wypełnionej naturalnymi rozwiązaniami.

Bliskość natury odkreślają w projekcie tej kuchni naturalne materiały w postaci dominującego na frontach dębu oraz materiału kamiennego. Ciepła barwa dektonu o marmurowym użyleniu, zastosowanego na blacie wyspy kuchennej oraz panelu naściennym zestawiono z czekoladowym odcieniem drewna. Zastosowane dębowe fronty meblowe przybrały wzór jodełki, nawiązując do motywu niegdyś stosowanego na podłogach. Wyspę kuchenną wyposażono natomiast w miniogródek, dzięki któremu świeże zioła można hodować przez cały rok. Specjalna wnęka na doniczki daje możliwość stworzenia także niewielkiej kuchennej oranżerii, ustawiając w niej ozdobne rośliny. Tego typu elementy mebli kuchennych przyciągają wzrok pomysłową formą, przemycając zieleń do wnętrza. Sprawiają, że najczęściej kupowane meble kuchenne to nowoczesne meble z drewna o unikatowych koncepcjach aranżacyjnych.

Najczęściej kupowane meble kuchenne -kolorystyka

Pomimo sukcesywnie zmieniających się trendów kolorystycznych w aranżacji wnętrz, niegasnącą popularnością cieszą się kuchnie białe. Biel optycznie powiększa przestrzeń, rozjaśnia ją i jest uniwersalna, stanowiąc harmonijne tło dla innych, mocniejszych barw. Dodatkowo jasne elementy mebli kuchennych są łatwe w czyszczeniu, a poprzez to utrzymaniu porządku. Te argumenty sprawiają, że najczęściej kupowane meble kuchenne są  białe. Biel jest barwą wszechstronną, idealnie sprawdza się na matowych frontach, jak i tych lakierowanych na wysoki połysk. Świetnie zagra w każdej stylistyce. Zarówno kuchnia w stylu hampton, prowansalskim czy francuskim, jak i wnętrza nowoczesne doskonale prezentują się w bieli.

Obecnie w trendach wnętrzarskich dominują białe fronty matowe, zazwyczaj proste, z delikatnymi frezowaniami, podobnie jak w kuchni Calabria. Niewątpliwie jednak najczęściej wybierane meble kuchenne z portfolio Halupczok wyposażone są we fronty o nieregularnym wzorze fali, jak w kuchni Madera. W tej kolekcji mebli w stylistyce boho finezyjnie połączono przygaszoną biel z ciepłem naturalnego drewna. Nieregularnie falowane fronty meblowe sprawdziły się również w przypadku kuchni, jaką zrealizowano w domu Klientka w województwie śląskim. Głównym estetycznym akcentem kuchni są białe szafki w zabudowie wysokiej, a ich dębowa wersja stanowi dekoracyjny element salonu, w postaci panelu naściennego.

Obejrzyj więcej białych wnętrz zaaranżowanych przez markę Halupczok

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok