main image: Czy warto kupić meble kuchenne z ekspozycji?
Wyprzedaże na dobre zagościły w świadomości społecznej, jako okazje zakupowe, które cechują atrakcyjne warunki cenowe. W czasie okresowych przecen – poświątecznych czy posezonowych, śmiało podążamy do sklepów stacjonarnych i internetowych, oferujących różnoraki asortyment, by z nich skorzystać. Dlaczego więc, część z nas odczuwa pewnego rodzaju niepewność, a nawet strach przed zakupem mebli poekspozycyjnych. W tym artykule w centrum uwagi znajdą się meble kuchenne z ekspozycji. Obalimy mity na ich temat i odpowiemy na pytanie – czy warto po nie sięgnąć?

Meble kuchenne z ekspozycji – korzyść czy strata?

Wysokiej jakości luksusowe meble prestiżowych marek to niewątpliwie gwarancja solidnego wykonania i trwałości. To dopracowane w najdrobniejszym szczególe kompozycje najmodniejszych meblarskich trendów i innowacyjnych technologii, a nierzadko również autorskich rozwiązań. Ekskluzywne kuchnie powstałe ze szlachetnych materiałów, zdobią domy i apartamenty dodając im wyjątkowej elegancji i szyku. Zakup luksusowych mebli kuchennych, szczególnie tych wykonanych na indywidualne zamówienie, ze względu na ich unikatowość, wiąże się z adekwatną ceną. Z tego względu, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Alternatywą stają się meble kuchenne z ekspozycji, których pozyskanie możliwe jest za niższą niż pierwotnie cenę.

Polecamy przeczytać także „Dlaczego warto wybrać luksusowe meble”

Dla estetów, ceniących wyrafinowane wzornictwo, jak i miłośników nowinek technologicznych meble kuchenne poekspozycyjne to idealna opcja. Bez wątpienia są również doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy luksusowymi meblami renomowanych marek, a powszechnie dostępnymi meblami. Te z reguły nie gwarantują wysokiej jakości, ani trwałości. Nabywając meble kuchenne z ekspozycji można pozwolić sobie na produkty z górnej półki. Ich ceny ulegają obniżeniu o rabaty sięgające nawet 60% – 70%. To okazyjny zakup gwarantujący unikatowe rozwiązania estetyczne i funkcjonalne po przystępnej cenie.

W zależności od rodzaju zabudowy meblowej, meble kuchenne z ekspozycji można dostosować do danego wnętrza. Jest to możliwe dzięki wyodrębnieniu jednego lub dwóch segmentów z całości zabudowy kuchennej. Sprawi to, że nowo nabyte meble kuchenne powystawowe idealnie wkomponują się w przestrzeń mieszkalną, nawet tę o niewielkim metrażu. Pamiętajmy bowiem, że ekspozycja w salonie luksusowych mebli opiera się na ich różnorodności. Z łatwością więc znajdziemy wśród nich kuchnie z wyspą, ale również meble w formie aneksu kuchennego. A kuchnie jednorzędowe idealnie odnajdują się w otwartej przestrzeni łączącej kuchnię ze strefą wypoczynkową, lub jadalnianą.

Dlaczego firmy organizują wyprzedaż mebli kuchennych z wystawy?

Przestrzeń salonów firmowych marki Halupczok stanowi pole do wyeksponowania mebli kuchennych, prezentujących szeroką paletę rozwiązań materiałowych i funkcjonalnych. W całej gamie mebli znajdziemy kuchnie w różnorodnej stylistyce od klasycznych, przez kuchnie prowansalskie,  skandynawskie, czy w stylistyce hampton, po kuchnie nowoczesneloftowe czy minimalistyczne. Pozwala to zarówno klientom, jak również ich architektom i projektantom wnętrz przyjrzeć się z bliska każdej kolekcji. Sprawdzić jak pracują autorskie systemy, przekonać się o ergonomii danego układu mebli- czy to kuchni w kształcie litery L, kuchni dwu lub jednorzędowej. Sprawdzić funkcjonalność różnorodnych rozwiązań jak dwupoziomowe blaty, wyspy z mobilnymi elementami, czy systemy narożne, dedykowane przechowywaniu. Prezentacja szerokiego wachlarza rozwiązań zarówno praktycznych, jak i stylistycznych pomaga w procesie decyzyjnym, a finalnie stworzyć swoją wymarzoną kuchnię. Sprzyja temu zasada Mix’n’Match. Według niej w firmie Halupczok istnieje możliwość skomponowania swojego wymarzonego wnętrza kuchennego, z kilku prezentowanych w salonie rozwiązań. Tych, które najbardziej przypadną do gustu.

Zarówno firma Halupczok, jak i inne meblarskie marki premium dbają o to, by ekspozycja showroomów składała się z najnowszych modeli, ciekawych stylistycznie i funkcjonalnie. Ważne by móc zaprezentować szeroki zakres możliwości – w tym rozwiązania oparte na innowacyjnych technologiach. Niewątpliwie atrakcyjne ekspozycje w salonach sprzedażowych stanowią jeden z czynników rynkowej przewagi konkurencyjnej. Dlatego, część kuchni z ekspozycji trafia do tzw. Outletu, by zwolnić przestrzeń pod produktowe nowości. Tak dzieje się w przypadku klasycznych i nowoczesnych kuchni premium marki Halupczok – trafiają do tzw. Outletu meblowego Halupczok. Wówczas cena zakupu takich kolekcji spada. Stanowi to zachętę dla tych, którzy szukają kompromisu pomiędzy chęcią wyposażenia lokum w wysokiej klasy meble, a atrakcyjną ceną. Warto podkreślić, że meble kuchenne z ekspozycji, które trafiają do wyprzedaży, nadal stanowią pełnowartościowy, wysokiej jakości produkt. Są wykonane z dbałością o każdy detal.

Meble kuchenne powystawowe – czy mogą mieć defekty?

Niewątpliwie, omawiając tematykę wyprzedaży mebli kuchennych z wystawy, warto zaznaczyć, że meble kuchenne z ekspozycji nie muszą nosić żadnych oznak użytkowania. W znakomitej większości przypadków nie mają one wad mechanicznych, ani defektów powierzchniowych. Nie należy więc zakładać, że wyprzedaż mebli kuchennych z wystawy, wiąże się z koniecznością pójścia na kompromis w zakresie ich  jakości.

Niewątpliwie od każdej reguły jest odstępstwo. Wyeksponowane w salonie pokazowym kuchnie służą do prezentowania możliwości w zakresie doboru materiałów i rozwiązań oraz układu poszczególnych elementów zabudowy. Dlatego może zdarzyć się, że meble kuchenne z ekspozycji będą mieć drobne uszkodzenia. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że obecność ewentualnych wad jest jawna. Jak również bezwzględnym obowiązkiem doradcy klienta w showroomie firmowym marki Halupczok jest poinformowanie o nich osób potencjalnie zainteresowanych zakupem.

Jakie wady mogą mieć meble kuchenne z ekspozycji?

Jak wspomniano powyżej, w przeważającej części meble kuchenne z ekspozycji są jakościowo bez zarzutu. W niewielu przypadkach zdarza się jednak, że wyprzedaży poddane są meble, które nabyły wady w trakcie ich ekspozycji. Jakie więc defekty mogą mieć meble kuchenne z ekspozycji? Otóż jest ich niewiele. Rozpocznijmy analizę od sprzętu gospodarstwa domowego. Według strategii biznesowej przyjętej przez markę Halupczok, wszystkie sprzęty AGD, będące integralną częścią każdej wyeksponowanej w salonie wystawowym kuchni, nie są używane.

Zdarza się jednak, że pojedyncze egzemplarze są raz lub dwa razy uruchomione w okresie ich ekspozycji. Dzieje się to podczas kulinarnych wydarzeń w salonach marki, których jedną z atrakcji jest pokaz kulinarny na żywo czyli tzw. „live cooking”. Jest to wydarzenie dedykowane przyjaciołom marki, którzy za pośrednictwem profesjonalnego szefa kuchni, mają okazję poznać funkcjonalne walory sprzętu AGD. Jak również osobiście doświadczyć ergonomii aranżacji kuchni. Często bowiem podczas takich wieczorów goście zapraszani są do asystowania kucharzowi w procesie przygotowywania wysublimowanych smakowo potraw. Czy podczas kilku godzinnego pokazu piekarnik lub płyta grzewcza, lodówka, lub zlew kuchenny zostają uszkodzone? Absolutnie nie! Jednak mimo to, że nie mają wad, ani widocznych śladów użytkowania, nie są w stanie takim, jak od producenta. Niewątpliwie takie elementy wpływają na spadek ceny zakupu mebli kuchennych z ekspozycji.

Obejrzyj relację z pokazu gotowania na żywo w showroomie Halupczok Katowice

Warto również wspomnieć o możliwych drobnych defektach estetycznych, jakie może mieć kuchnia z ekspozycji. Czas ekspozycji mebli kuchennych nie jest ściśle określony i zależy od wielu czynników. Dlatego czas, w którym luksusowe kuchnie w salonie pełnią reprezentacyjną rolę to zazwyczaj okres od roku do trzech lat. Niejednokrotnie na ich wymianę wpływa zmiana trendów w światowym meblarstwie. Jak również pojawienie się nowej kolekcji w produktowym portfolio marki, którą firma pragnie się podzielić z szerokim gronem odbiorców. Niemniej jednak kuchnie na ekspozycji są wielokrotnie testowane prze odwiedzających showroomy wystawowe.

Niewątpliwie mobilne mechanizmy są wielokrotnie uruchamiane, szafki otwierane, a szuflady wysuwane. Blaty wysp kuchennych niejednokrotnie są przez klientów dotykane, by mogli się przekonać o ich satynowej gładkości lub poczuć fascynującą fakturę drewna. Wszystko to naraża meble kuchenne z ekspozycji na drobne uszkodzenia w postaci nieznacznych zarysowań na powierzchni blatów roboczych. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że każdorazowo poznawaniu przez klienta mebli kuchennych w salonie, towarzyszy mu doradca. Jego rolą jest pomoc w odkrywaniu funkcjonalności danej kolekcji mebli.  Wyjaśnieniu sposobu działania i funkcjonalności zastosowanych rozwiązań oraz przybliżeniu walorów poszczególnych materiałów, tak by dana kolekcja nie została nieumyślne uszkodzona.

Odwiedź salon Halupczok Katowice podczas wirtualnej podróży

Meble kuchenne z ekspozycji salonów Halupczok – przegląd

Niewątpliwie, aby pozyskać meble klasy premium, w ramach atrakcyjnej oferty cenowej, warto zaglądnąć do outletu meblowego danej marki. W przypadku marki Halupczok, producenta luksusowych mebli na indywidualne zamówienie, z łatwością znajdziemy go na stronie internetowej w zakładce, o klarownej nazwie „Wyprzedaż”. Każda znajdująca się tam kuchnia z ekspozycji jest dokładnie opisana w załączonej specyfikacji, począwszy od rodzaju materiałów, jakie wykorzystano w jej produkcji, przez zastosowane rozwiązania, rodzaje sprzętów AGD, a na wycenie kończąc. Meble kuchenne powystawowe obejrzeć można na załączonych zdjęciach, bądź osobiście odwiedzając dany salon firmowy, na ekspozycji którego meble się znajdują.

W specjalnej ofercie cenowej marki Halupczok znajduje się szeroka gama kuchni w stylistyce nowoczesnej i klasycznej, palecie jasnych i ciemnych barw, jak również meble matowe i w połysku. A wśród nich tradycyjne kuchnie Bristol i Imperia, klasyka w nowoczesnym wydaniu w postaci kolekcji Stafford – kuchni w stylistyce hamptons, oraz kuchnie nowoczesne – Marrone – kuchnia w stylistyce glamour, innowacyjna Siena, pełne mobilnych rozwiazań Grazia i Toscana czy Ardea*.  Przybliżmy kilka z nich.

*(Status na dzień 14.02.2023 r., aby uzyskać aktualny wykaz kuchni dostępnych w ramach programu wyprzedażowego prosimy wejść TUTAJ ).

Esencja klasyki – kuchnia z ekspozycji Bristol

Dla miłośników tradycyjnych wnętrz, których dekoracyjne pilastry, szprosy w przeszklonych witrynach i ażurowe elementy stanowią sedno klasyki, kuchnia Bristol jest urzeczywistnieniem marzeń. Te ozdobne detale, w połączeniu ze stylizowanymi mosiężnymi uchwytami przykuwają wzrok od samego wejścia. Niewątpliwie czyniąc z klasycznej kuchni Bristol ozdobę każdego wnętrza.  Śnieżnobiałe frezowane fronty w zestawieniu z jasnym odcieniem naturalnego dębu oraz kontrastowym grafitowym blatem tworzą ciekawą kolorystycznie kompozycję. Bez wątpienia uroku dodają również drewniane półeczki na froncie wyspy kuchennej, które z powodzeniem eksponować będą kolekcję ulubionych filiżanek lub dekoracyjnej porcelany.

Jednak nie tylko walorami estetycznymi uwodzą te meble kuchenne z ekspozycji. Strona funkcjonalna ich projektu wręcz zachwyca pomysłowością wykorzystania każdego kawałka wolnej przestrzeni. Narożne systemy wysuwne pozwalają w łatwy i szybki sposób sięgnąć do naczyń kuchennych i drobnego sprzętu AGD, trzymanych w teoretycznie trudno dostępnych narożnikach. Wysoki wysuwany segment spiżarniany typu

cargo, pozwala przechowywać przetwory domowej roboty oraz zapasy żywnościowe w idealnym porządku. Liczne udogodnienia w postaci krajalnicy do wędlin lub chleba, wkładu na noże oraz obcinarki do folii spożywczej, które skryto w szufladach wyspy kuchennej, wszystko to podnosi komfort użytkowania kuchni. Liczne systemy świetlne, z wiszącym dębowym panelem oświetleniowym  na czele, sprzyjają wygodnej pracy na dobrze oświetlonych blatach.  Specjalnie dla wielbicieli wiekowych trunków zaprojektowano pionowy regał, eksponujący na butelki z ulubionym winem.

Nowoczesne meble kuchenne powystawowe z mobilnymi rozwiązaniami- Grazia i Toscana

Wielbicieli technologicznych nowinek z pewnością ucieszy fakt, że naszpikowane mobilnymi rozwiązaniami kuchnie Grazia i Toscana, dostępne są w ramach programu wyprzedażowego.

Industrialne meble kuchenne z ekspozycji – Toscana łączą niebywałą aparycję z funkcjonalnością rozwiązań. Wszystko za sprawą urokliwego rysunku egzotycznego drewna, jakie wykorzystano do ich stworzenia. Lakierowany palisander, bo o nim mowa, przyciąga wzrok wzorem opartym na kontraście brązu, pomarańczu i czerni. Dodatkowo to niezwykle urodziwy surowiec, który dzięki swoim właściwościom zapewnia trwałość mebli kuchennych. Praktyczną stronę projektu kuchni Toscana reprezentuje mobilny blat wyspy kuchennej, który skrywa pływa grzewczą. Jego powierzchnia powstała z innowacyjnego laminatu, który dzięki zaangażowaniu nanotechnologii do procesu jego tworzenia, ma właściwości regeneracyjne. Otóż wszelkie drobne zarysowania powstałe na jego powierzchni, w wyniku codziennego użytkowania, można usunąć domowymi sposobami za pomocą ciepła żelazka i kuchennej ściereczki. Niewątpliwie zaleta ta sprawia ze takie meble kuchenne z ekspozycji będą trwałym nabytkiem.

Obejrzyj film, prezentujący funkcjonalną stronę nowoczesnej kuchni Toscana

Białe meble kuchenne z ekspozycji Grazia to przykład wnętrza kuchennego, którego komfort gwarantowany jest przez mobilne systemy. Niewątpliwie to one wysuwają się na plan pierwszy w ich projekcie. Uwagę przyciąga mobilny barek, wysuwający się z wyspy kuchennej za pomocą pilota. Skrywa finezyjnie zaprojektowaną przestrzeń na ulubione trunki i kieliszki. Wywołuje niemałe zaskoczenie wśród gości, odwiedzających właścicieli. To rozwiązanie nie tuzinkowe, łączące walory funkcjonalne z estetycznymi.

Mobilnemu barkowi wtóruje drewniany blat jadalniany, wysuwany do 90 stopni. W zależności od bieżących potrzeb domowników, z powodzeniem pełni rolę stołu śniadaniowego czy kawowego, dodatkowego blatu roboczego oraz miejsca do pracy zdalnej lub odrabiania lekcji. Te urokliwe meble kuchenne z ekspozycji wyposażono w mobilny regał, o pionowym kierunku ruchu. Ukryty w szufladzie przycisk uruchamia go. Wysunięcie regału ujawnia mnogość drobnych kuchennych akcesoriów, niezbędnych podczas gotowania. A gdy zapragniemy wizualnego ładu wystarczy ponownie go zamknąć, zyskując minimalistyczną białą powierzchnię. Niewątpliwie przysłowiową wisienką na torcie bogactwa mobilnych rozwiązań w kuchni Grazia są drzwi szafy, chowane w jej boki. Bez wątpienie zabieg ten uwalnia przestrzeń po otwarciu szafy, dając imponującą przestrzeń dla kulinarnych zmagań.

Zobacz jak pięknie prezentuje się kuchnia Grazia

Reasumując, meble kuchenne z ekspozycji to idealna okazja do nabycia trwałych i jakościowo doskonałych produktów klasy premium. Ich unikatowy design i szeroka paleta funkcjonalnych rozwiązań sprawiają, że zakup na preferencyjnych warunkach, pozwala zaaranżować dom w zjawiskowy sposób, wedle indywidualnych potrzeb i stylu. Warto również pamiętać, że w przypadku marki Halupczok, meble kuchenne znajdujące się na wyprzedaży, nie trafiają do magazynu, jak w przypadku większości innych producentów mebli premium. Każda z przecenionych kolekcji dostępna jest na ekspozycji danego showroomu marki, gdzie można ją obejrzeć z bliska, weryfikując jej stan i poziom funkcjonalności rozwiązań. Zespoły handlowe każdego salonu, na ekspozycji którego znajdują się kuchnie wyprzedażowe, chętnie służą pomocą w doborze odpowiedniego modelu oraz pełną informacja na temat jego kondycji, palety materiałów i systemów, z jakich powstała. Lista wszystkich dostępnych kolekcji mebli poekspozycyjnych na bieżąco aktualizowana jest TUTAJ.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok