main image: Dlaczego warto wybrać luksusowe meble?
Współcześnie luksus to pojęcie bardzo względne. Dla jednych to dysponowanie wolnym czasem, sielska rezydencja za miastem, dla innych unikatowe produkty, tworzone na indywidualnie zamówienie ze szlachetnych materiałów. Niewątpliwie takie branże jak motoryzacyjna, modowa, nieruchomości, jubilerska czy wnętrzarska powiązane są z dobrami i usługami luksusowymi. Co oznaczają luksusowe meble w branży meblarskiej i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Luksusowe meble na wymiar – zalety

Czym są luksusowe meble i jakimi walorami prześcigają inne, powszechnie dostępne na rynku? Skąd bierze się ich określenie jako ekskluzywne i luksusowe? Warto w krótkiej syntezie wymienić zalety, które są nierozerwalnie połączone z pojęciem ekskluzywności mebli:

  • Unikatowość, czyli niepowtarzalność produktu. Meble luksusowe często powstają, w procesie manualnej obróbki. Tworzone ręcznie przez rzemieślników noszą w sobie pierwiastek wyjątkowości i niepowtarzalności. Procesy oparte na manualnej pracy nie stanowią elementu produkcji masowej. Tworzone w ten sposób rzemiosło jest unikatowe i jedyne w swoim rodzaju.
  • Indywidualizm,  czyli dopasowanie do osobistych preferencji stylistycznych, stylu życia czy potrzeb ich użytkowników. Niewątpliwie luksusowe meble na wymiar to zbiór rozwiązań o osobistym charakterze. Powstają na indywidualne zamówienie, stanowiąc odpowiedź nie tylko na oczekiwania przyszłych właścicieli, ale i są szczegółowo dopasowane do gabarytów i układu jednostkowego wnętrza.
  • Szlachetne materiały. Ekskluzywne meble powstają z materiałów najwyższej jakości – szlachetnych, naturalnych i nierzadko trudno dostępnych. Bezwzględnie królują wśród nich naturalne lite drewno, materiały kamienne, ekskluzywne tkaniny,  kryształowe okucia i uchwyty oraz inne biżuteryjne dodatki.
  • Autorskie rozwiązania. Luksusowe meble na wymiar powstają przede wszystkim w oparciu o innowacyjne technologie i autorskie, opatentowane rozwiązania, oferowane przez indywidualnych producentów mebli. Niejednokrotnie, by uzyskać wymarzony przez inwestora efekt finalny, opracowywane są autorskie technologie produkcyjne. Niewątpliwie wszystko to sprawia, że powstający w ten sposób produkt jest wyjątkowy, pionierski i nie ma sobie podobnego.
  • Unikalne doznania. Ponieważ luksusowe meble powstają na indywidualne zamówienie i są „kastomizowane” czyli całkowicie dopasowane do ich użytkowników, doznania, jakie oferują są unikatowe. Niewątpliwie nadzwyczajny komfort i ergonomia, wrażenie luksusu czy niecodzienne odczucia estetyczne, które wzbudzają podczas użytkowania, są na czele listy niepowtarzalnych doznań.

Luksusowe meble – pomysły aranżacyjne

Niewątpliwie luksusowych mebli kuchennych warto szukać wśród sprawdzonych światowych marek. Stanowi to gwarant wyboru produktu unikatowego, o wysokiej jakość i trwałości. Z pewnością warto rozejrzeć się na rodzimym rynku, wśród polskich meblarskich marek segmentu premium. Niewątpliwie przymioty właściwe meblom luksusowym odzwierciedlają cechy mebli kuchennych wykonywanych przez firmę Halupczok. W jej produktowym portfolio znajdziemy gros indywidualnie projektowanych luksusowych mebli kuchennych na wymiar.

Marka od blisko dwóch dekad z powodzeniem odpowiada na potrzeby, stylistyczne pragnienia i oczekiwania miłośników pięknie zaaranżowanych wnętrz, nie tylko kuchennych. Kuchnie, stanowiące jej flagowy produkt, zdobią domy w całej Europie, a nawet poza nią – w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jednakże firma wyposaża w meble także inne wnętrza, jak sypialnie, salony, łazienki i garderoby, oferując realizację kompleksowej usługi od projektu po finalny montaż. Przede wszystkim bogate doświadczenie w produkowaniu mebli na indywidualne zamówienie i imponujące tradycje meblarskie, z jakiej firma czerpie w swoich projektach, pozwalają kreować wnętrza skrojone na miarę.

Polecamy artykuł Meble kuchenne na zamówienie – dlaczego warto?

Luksusowe meble marki Halupczok ucieleśniają najbardziej wyrafinowane stylistycznie i funkcjonalnie potrzeby swoich klientów. Niektóre z nich powstają by pełnić rolę reprezentacyjną we wnętrzu, a na odwiedzających gościach wywoływać efekt zaskoczenia i uznania. Zazwyczaj są to nowoczesne kuchnie otwarte na salon lub jadalnię, w których meble kuchenne stanowią wiodący akcent dekoracyjny. Podczas gdy, dla pasjonatów zgłębiania kulinarnych tajników, a także rodzin hołdującym wspólnemu spędzaniu czasu, powstają kuchnie wyposażone w bogactwo funkcjonalnych, niejednokrotnie autorskich rozwiązań. A wszystko po to, by gotowanie w takich wnętrzach stało się doznaniem estetycznym. Przyjrzyjmy się kilku kolekcjom ekskluzywnych mebli kuchennych, spod dłuta rzemieślników Halupczok.

Klasyka we wnętrzach luksusowych – Imperia

Biżuteryjne wykończenia i ręczna rzemieślnicza praca to przewodnie walory kuchni Imperia. Jak wszystkie kuchnie tradycyjne, kolekcja tych mebli kuchennych ujmuje kunsztownymi zdobieniami w postaci urokliwych, klasycznych pilastrów, dekoracyjnych szprosów, misternych frezowań w drewnie i kamieniu oraz elementów z fazowanego szkła. Również ozdobna listwa wieńcząca całość pełna jest rzemieślniczego sznytu. Wiele detali mebli powstało w procesie ręcznej obróbki drewna, co niewątpliwie podnosi poziom ich unikatowości, dowodząc, że są to luksusowe meble. Fronty meblowe powstały z forniru naturalnego dębu. Zadbano, by rysunek naturalnych usłojeń był na nich zachowany i doskonale widoczny. Innowacyjne podejście do projektowania prezentuje nieoczywiste zastosowanie na fasadzie mebli kuchennych przeziernego plecionego materiału, który z gracją koresponduje z uchwytami o tożsamej barwie. Smugi świetlne z łatwością przenikają siateczkowy front, ukazując zawartość podświetlonych szafek i półek, jak również piękno dębowych pleców szafek kuchennych.

Precyzyjnie przemyślany dobór stylizowanych akcesoriów jak zlewozmywakowa bateria o barwie antracytu i urokliwe uchwyty meblowe podkreślają wyjątkowość projektu tej białej kuchni. Niewątpliwie na uwagę zasługuje skrywający płytę indukcyjną blat roboczy, którego kształt przybrał formę łuku zakończonego frezowaną krawędzią. Niewątpliwie granitowy pulpit wyspy kuchennej przyciąga wzrok subtelnym wzorem przywodzącym na myśl jesienne mgły unoszące się nad miastem. Imponujące gabaryty zabudowy oraz stylizowane sprzęty AGD dodają całości nostalgicznej stylistyki typowej dla wnętrz amerykańskich. Wszystko to sprawia, że podczas przebywania w kuchni Imperia, śmiało można cieszyć się pełnią doznań dotykowych i wizualnych.

Obejrzyj klasyczną kolekcję Imperia w całości

Luksusowe meble z kolekcji Marrone

Nowoczesne kuchnie stanowią zapowiedź bogactwa doznań, z kolekcją kuchenną Marrone, nie jest inaczej. Dobry design, luksusowe materiały i światowy kunszt ich kompozycji znalazły swoje odzwierciedlenie w tej ekskluzywnej kuchni z wyspą. W jej projekcie urokliwie połączono antyczny brąz z ciepłem naturalnego dębu, zaprezentowane w formie frontów meblowych. I to właśnie one stanowią tutaj główny motyw estetyczny. Lwia część frontów meblowych delikatnie połyskuje za sprawą drobinek naturalnego brązu, jakie zatopiono w lakierze. W zależności od tego, jak intensywnie chcemy by fronty połyskiwały, taka ilość metalu zostaje dodana w procesie lakierowania. Niewątpliwie, zabieg ten powoduje, że kuchnia w tej formie nabiera walorów wyjątkowości, nie ma bowiem dwóch identycznych Marrone.

Marrone to luksusowe meble kuchenne, w których fronty meblowe wyposażono w bezuchwytowy system otwierania zwany „push to open ” (ang. naciśnij by otworzyć), system korytkowy w szafkach wysokich oraz elektryczne wspomaganie otwierania w szafkach dolnych. Niewątpliwie atrybut ten stał się tu źródłem niespodziewanego komfortu i estetyki. Zmyślnie zaprojektowane w Marrone oświetlenie dodatkowo uwypukla słoje naturalnego drewna, z którego powstała druga część frontów. Zarówno obudowa zewnętrzna podświetlonej winiarki, na ulubione trunki i kieliszki o spektakularnym kształcie, jak i jej wnętrze, wykonane zostały z dębu naturalnego. Jej piękno wyeksponowano na tle panelu wykonanego ze spieku kwarcowego o zjawiskowym deseniu i grubości 3 mm. Ten sam spiek ze wzorniczą konsekwencją zastosowano na minimalistycznej w stylu wyspie kuchennej, cokole mebli, przestrzeni między szafkami kuchennymi, jak i na plechach przeszklonej witryny.

Luksusowe meble z kolekcji Marrone ujmują delikatnością aksamitu, a otaczanie się z nimi gwarantuje unikalne estetyczne doznania. Wszystko to sprawia, że Marrone to dekoratorska perełka każdego wnętrza.

Zobacz jak okazale prezentuje się Marrone

Luksusowe meble kuchenne w kolorze złota

Złoto wciąż święci triumfy w aranżacjach wnętrz, nie tylko kuchennych. Barwa tego cennego kruszcu wprowadza nietuzinkowy efekt dekoracyjny, nadaje szlachetności i pięknie odbija światło. Dodatki w kolorze tego szlachetnego metalu mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu i względu na jego styl. Luksusowe meble nowoczesne zdecydowanie kochają taką kolorystykę. Architekci i projektanci wnętrz kuchennych sięgają po złoto z dużo większym rozmachem, aniżeli tylko pod postacią baterii kuchennych, okuć meblowych czy wiszących lamp. W kreatywny sposób przemycają złotą barwę ubierając w nią fronty mebli, uchwyty meblowe, a nawet całe wyspy kuchenne. Poznajmy oryginalne propozycje na luksusowe meble kuchenne w złocie od projektantów marki Halupczok.

Złota kuchnia Ariana i kolekcja złotych mebli kuchennych Fenice stanowią przykład na kreatywne podejście do projektowania wnętrz o barwie cennego kruszcu.

Złota kuchnia dla miłośników elegancji – Fenice

W luksusowych meblach kuchennych z kolekcji Fenice barwie złota pionowo ryflowanych frontów oraz ramek okalających przeszklone witryny, przypisano ważną rolę. Jej elegancja, wyrafinowanie i wrażenie luksusu, jakie roztacza, powodują, że całość uwodzi i inspiruje szykownością. Niewątpliwie, kolekcję zaprojektowano z wielkim rozmachem dla miłośników wnętrz o zdecydowanym charakterze. Precyzja, z jaką zestawiono ze sobą różnorodne materiały wybija się tutaj na pierwszy plan. Spiek kwarcowy o kojącym deseniu, w towarzystwie złota, finezyjnie komponuje się w dębowymi frontami meblowymi. Na uwagę estetów o wysmakowanym guście zasługują również kunsztowne wycięcia we frontach pod uchwyty meblowe. Zaprojektowano je z zamysłem, by odsłaniały imponujące beżowo-białe zdobienia. Potwierdza to pionierskie podejście do designu autorów Fenice. Połączenie podświetlonych przeszkleń i barwy złota urzeka i fascynuje. Bezsprzecznie ta kuchnia z wyspą harmonijnie łączy ciekawy design z materiałami najwyższej jakości i komfortem.

Na styku wytwornej estetyki i zaawansowanej technologii

Drewniane fronty w subtelnej barwie ciepłego beżu, nadają Fenice przytulny ton. Godne uwagi jest to, że powstały przy wykorzystaniu autorskiej technologii lakierowania, wypracowanej przez dział badań i rozwoju firmy. Dzięki niej wydobycie naturalnego rysunku słojów z ich powierzchni stało się możliwe, co czyni fronty niezwykle interesującym akcentem dekoracyjnym. Projekt tej kuchni z wyspą z pewnością wychodzi poza utarte schematy mebli nowoczesnych. Mnogość świetlnych stref o zmiennej barwie, sterowanych elektrycznie za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie, podkreśla walory funkcjonalne mebli. Niewątpliwie w tym wyrafinowanym wnętrzu wyszukana estetyka spotyka się z zaawansowaną technologią.

Poznaj inne szykowne kuchnie z wyspą

Złota kuchnia w stylu glamour – Ariana

Kuchnie w stylu glamour często posiadają ekskluzywne zdobienia i wyraziste wzory. Nie brakuje tu dodatków w kolorze srebra i złota, różnego rodzaju połyskujących dekoracyjnych detali, kryształków, błyszczących tkanin, eleganckich przeszkleń czy tapet. Wszystko to ma tworzyć wnętrze, które wzbudza zachwyt i daje poczucie luksusu. Kolor złoty dodaje blasku, sprawia poczucie luksusu i jest wprost stworzony dla miłośników elegancji. Nic więc dziwnego, że przewija się co jakiś czas w projektach wnętrz glamour topowych marek i projektantów.

Efektowne piękno zamknięte w ozdobnej ramie

W przypadku kuchni Ariana o stylistyce glamour decyduje górująca nad całością barwa złota. Ta luksusowa kuchnia ze złotymi frontami robi piorunujące wrażenie. Jej projekt powstał w hołdzie 15. rocznicy powstania firmy Halupczok, dlatego te luksusowe meble kuchenne oparto na bogactwie rozwiązań zachwycających zarówno estetycznie, jak i technologicznie. Barwa cennego kruszcu zdobi drewniane lakierowane fronty meblowe, oparte na bezuchwytowym systemie otwierania. Ich atutem wizualnym jest autorski, nieregularnie falowany wzór, który uwypukla blaski i cienie połyskującej barwy, przywodzącej na myśl marokańskie złoto. To prawdziwa uczta dla koneserów pięknych wnętrz i intensywnych estetycznych doznań.

Złotą całość zamknięto, niczym w obrazie, w czarnej lakierowanej ramie. Kontrast kolorystyczny złota i czerni manifestuje w tym projekcie odejście od tradycyjnej estetyki glamour. Dwóm złotym uchwytom meblowym, obok funkcji praktycznej, nadano rolę estetyczną. Nawiązują do wzoru frontów mebli kuchennych, stanowiąc ukoronowanie kolekcji niczym klejnot w królewskiej koronie. Niewątpliwie podkreślają również kolejny zastosowany kontrast, tym razem elementów połyskujących i matu czarnych, gładkich frontów.

Zobacz jak w pełni prezentuje się szykowna kuchnia Ariana

Zaawansowana technologia i personalizacja atutem luksusowych mebli

Niewątpliwie luksusowe meble powstające na wymiar są spektakularnym zbiorem rozwiązań o osobistym charakterze. Ich projekty odzwierciedlają potrzeby, oczekiwania, styl życia i preferencje stylistyczne inwestorów. Indywidualizm projektu to cecha konieczna. Niewątpliwie, indywidualizm rozpoczyna się już na etapie poznawania oczekiwań i marzeń przyszłych właścicieli, które znajdują odbicie w projekcie mebli. Kolekcję Ariana wyposażono w przeszklone szuflady z możliwością personalizacji grawera na szkle. Może się tutaj znaleźć w postaci grawera ulubiona sentencja właściciela, imię ukochanej czy data upamiętniającą ważne wydarzenie. Funkcjonalną stronę mebli demonstrują pojemne podświetlone szafki, wyposażone w drewniane organizery porządkujące przestrzeń oraz ergonomia, według zasad której ulokowano sprzęty kuchenne. Blat wyspy kuchennej powstał z plamoodpornego kamiennego surowca wytrzymałego na uderzenia i ścieranie. Jego powierzchnia intryguje, w dotyku przywodząc na myśl fakturę skały. Blat wyspy wzbogacono o system indukcyjnego ładowania telefonu. Wystarczy smartfona położyć w określonym miejscu wyspy, a ładowanie rozpocznie się natychmiastowo bez konieczności podłączania urządzenia do gniazdka.

Polecamy także Innowacyjne rozwiązania w kuchni

Reasumując, designerskie produkty unikatowe, często robione na indywidualne zamówienie, wytwarzane w bardzo krótkich seriach, to definicja zdająca się określać luksusowe meble. Tam, gdzie jakość wykonania jest wysoka, dobrane materiały nowatorskie, a rozwiązania autorskie, oparte na specjalnie opracowanych technologiach, tam rodzi się ekskluzywność. Luksusowe meble do kuchni to prestiż i elegancja, dodające klasy każdemu wnętrzu. Bez wątpienia, takie meble stanowią połączenie wysublimowanego, wyrafinowanego, a jednocześnie szykownego stylu, niejednokrotnie z nutą fantazji i nonszalancji.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok

Veneta Cucine

Włoskie meble kuchenne