2020-03-16

Jak zaaranżować dużą kuchnię

Duża kuchnia nie stawia przed nami takich ograniczeń, jak małe pomieszczenie, czy aneks kuchenny. Nie znaczy to jednak, że nie musimy się podporządkować żadnym regułom i mamy wolną rękę. Ważne jest przede wszystkim zachowanie tzw. trójkąta funkcjonalnego w kuchni, w skład którego wchodzą: lodówka, kuchenka i zlewozmywak. Odległości między nimi nie powinny być zbyt duże, a ich wzajemne położenie powinno wpisywać się w trójkąt. Ułatwi nam to pracę i spowoduje, że nie będziemy musieli pokonywać zbędnych kilometrów przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zachowanie tego układu bardzo ułatwi nam zaprojektowanie kuchni w postaci np. zabudowy z wyspą. W dużym pomieszczeniu nie będzie z tym problemu. Ważne jest jednak odpowiednie zaplanowanie instalacji, już na etapie budowy domu lub na początku remontu.
 

Duża kuchnia, to także możliwość stworzenia miejsca do spożywania posiłków lub wypicia kawy. Można je zrealizować np. w postaci podwyższonego blatu z hokerami przy wyspie . W takiej kuchni nie mamy też problemu z rozmieszczeniem sprzętów na ergonomicznych wysokościach np. piekarnika i zmywarki . Obydwa te sprzęty umieszczone wyżej pozwalają na wygodniejsze użytkowanie. Ilość sprzętów też nie będzie ograniczeniem. Nie musimy rezygnować z  zabudowanej kawiarki, czy piekarnika parowego. 

Jak zaaranżować dużą kuchnię
Jak zaaranżować dużą kuchnię

W dużym pomieszczeniu o znacznej wysokości pięknie będą się prezentować kuchnie klasyczne, które z definicji mają wiele elementów wertykalnych, takich jak np. pilastry, wysokie górne szafki. Taka kuchnia potrzebuje przestrzeni. Na tego typu kuchnie mogą sobie pozwolić głównie właściciele domów jednorodzinnych oraz tzw. loftów, którzy często już na etapie wyboru projektu mają jasno sprecyzowane wizje swojej przyszłej kuchni.
W każdym z tych przypadków wskazana będzie porada profesjonalnego projektanta kuchni, który dobrze zagospodaruje przestrzeń.


Skonsultuj pomysł na swoje wnętrze z projektantami Halupczok, którzy przygotują projekt online bez konieczności Twojego wychodzenia z domu. Zapraszamy do kontaktu z Managerem salonu w wybranej lokalizacji http://bit.ly/halupczok_kontakt

Za wszystkimi projektami Halupczok kryją się utalentowani ludzie

Jak zaaranżować dużą kuchnię

Salony

Zapraszamy do kontaktu. Nasze salony meblowe czekają na Ciebie!

Nasz zespół konsultantów i doradców pomoże w podjęciu decyzji, by Twoje wymarzone wnętrze przybrało realnych kształtów. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób:
tel./fax: +48 77 465 14 76
mail: biuro@meble-halupczok.pl

zobacz wszystkie

Porozmawiaj z ekspertem email email
Zadzwoń do naszego projektanta
Tel.: +48 735 200 750

 
Przetwarzanie danych osobowych
Copyright © Halupczok
Projekt i wykonanie: commplace.pl