main image: Jak zaaranżować dużą kuchnię
Duża kuchnia, to nieograniczone możliwości. Poznaj tajniki projektantów Halupczok, dotyczące stworzenia wielkowymiarowej kuchni.

Duża kuchnia nie stawia przed nami takich ograniczeń, jak małe pomieszczenie, czy aneks kuchenny. Nie znaczy to jednak, że nie musimy się podporządkować żadnym regułom i mamy wolną rękę. Ważne jest przede wszystkim zachowanie tzw. trójkąta funkcjonalnego w kuchni, w skład którego wchodzą: lodówka, kuchenka i zlewozmywak. Odległości między nimi nie powinny być zbyt duże, a ich wzajemne położenie powinno wpisywać się w trójkąt. Ułatwi nam to pracę i spowoduje, że nie będziemy musieli pokonywać zbędnych kilometrów przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zachowanie tego układu bardzo ułatwi nam zaprojektowanie kuchni w postaci np. zabudowy z wyspą. W dużym pomieszczeniu nie będzie z tym problemu. Ważne jest jednak odpowiednie zaplanowanie instalacji, już na etapie budowy domu lub na początku remontu.

W dużym pomieszczeniu o znacznej wysokości pięknie będą się prezentować kuchnie klasyczne, które z definicji mają wiele elementów wertykalnych, takich jak np. pilastry, wysokie górne szafki. Taka kuchnia potrzebuje przestrzeni. Na tego typu kuchnie mogą sobie pozwolić głównie właściciele domów jednorodzinnych oraz tzw. loftów, którzy często już na etapie wyboru projektu mają jasno sprecyzowane wizje swojej przyszłej kuchni.
W każdym z tych przypadków wskazana będzie porada profesjonalnego projektanta kuchni, który dobrze zagospodaruje przestrzeń.

Skonsultuj pomysł na swoje wnętrze z projektantami Halupczok, którzy przygotują projekt online bez konieczności Twojego wychodzenia z domu. Zapraszamy do kontaktu z Managerem salonu w wybranej lokalizacji http://bit.ly/halupczok_kontakt

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok