main image: Kuchnia klasyczna czy nowoczesna?
Uniwersalna klasyka czy nowoczesny minimalizm w kuchni? Na jaki styl się zdecydować? Zapraszamy w aranżacyjną podróż, w której projektanci Halupczok podpowiedzą jak wybrnąć z tego odwiecznego aranżacyjnego dylematu.

Jaką kuchnię wybrać: klasyczną czy nowoczesną? To dylemat wielu osób, które zamierzają urządzić swój dom. Oczywiście to zależy od upodobań, nie każdemu podobają się gzymsy czy pilastry, ale trzeba zaznaczyć, że kuchnie klasyczne nieprzerwanie mają grono wiernych wielbicieli. Ich sprzedaż od lat osiąga pewien stały poziom.

KUCHNIA KLASYCZNA W CZYSTEJ POSTACI
Biel lub kolor écru, stylizowane sprzęty AGD i armatura oraz detale zaczerpnięte z klasycznej architektury, to ich wizytówka. Sztandarowym przykładem w ofercie Halupczok jest kuchnia Bristol. Kuchnie klasyczne są wyposażane w okucia i akcesoria bardzo zaawansowane technologicznie. Wyposażenie to nie odbiega od kuchni tzw „nowoczesnych”. Czasami klienci decydują się na zestawienie klasycznych mebli ze sprzętem AGD o nowoczesnym wyglądzie, czy kontrastującej kolorystyce (np. czarny sprzęt do białej kuchni). W naszej firmie zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka modeli, które nadal można nazwać klasycznymi, ale odbiegającymi wizualnie od tych tradycyjnych modeli.

Olśniewający glamour
Pierwszy kierunek popularnie określany jest jako glamour. Glamour to styl eklektyczny. Cechują go wszechobecny blask, dodatki i powierzchnie w postaci chromowanych uchwytów, czasami dodatkowo wzbogaconych np. kryształkami. Fronty w tych kuchniach często wykonujemy w połysku, a elementem dominującym mogą być np. dekoracyjne toczone nogi stołu. (zob. Ariana, Stafford, Calabria).

Na styl amerykański
Drugi styl można nazwać amerykańskim, chociaż nie jest on precyzyjnie zdefiniowany, to można wyróżnić pewne cechy charakterystyczne. Na pewno duża przestrzeń i centralnie umieszczona duża wyspa z masywnym, kamiennym blatem. Dużo szersze, niż tradycyjne meblowe pilastry, masywniejsze uchwyty. AGD często amerykańskich marek w stylu, który śmiało można nazwać industrialnym. Duża chłodziarka, piec z 6 palnikami… To podstawowe cechy (zob. kolekcja Imperia).

Prowansalski szyk
Wybierając do wnętrza kuchnię klasyczną, zwaną także prowansalską lub angielską należy pamiętać, żeby dobrze komponowała się ona z innymi elementami aranżacji szczególnie, jeśli mamy kuchnię otwartą na salon. Zdecydowanie prościej jest, gdy kuchnia jest zamkniętym pomieszczeniem i możemy ją zaaranżować niezależnie.

MINIMALIZM NOWOCZESNEJ KUCHNI
Kuchnie nowoczesne są zdecydowanie minimalistyczne: proste bryły, brak ozdobnych detali, nowoczesne uchwyty lub ich brak (systemy bezuchwytowe). Tutaj także możemy spotkać się z różnymi nurtami: minimalistyczny styl skandynawski, loftowy czy industrialny. Możemy je wszystkie umownie zaliczyć do nowoczesnych. W ostatnich latach wspólnym mianownikiem we wszystkich stylach kuchni stały się bardzo popularne witryny. Kiedyś obecne głównie w kuchniach stylowych, teraz zadomowiły się niemal w każdej kuchni. Czy to rozwiązanie praktyczne? Na pewno efektowne, dzięki możliwości podświetlenia szafek od wewnątrz. Trzeba jednak dbać utrzymanie stałego porządku wewnątrz przeszklonych szafek oraz o czystość szyb, co może nie być łatwe, gdy w domu przebywają małe dzieci. Plusem jest to, że widzimy naczynia ustawione w takich szafkach, a niejednokrotnie możemy wyeksponować eleganckie filiżanki, czy inne kuchenne bibeloty.

Reasumując: zarówno kuchnie klasyczne, jak i minimalistyczne kuchnie nowoczesne są ponadczasowe. Możemy mieć pewność, że nie stracą na atrakcyjności w całym okresie użytkowania. Łatwiej jednak urządzić otwartą przestrzeń dzienną decydując się na kuchnię minimalistyczną, w stonowanych barwach. Połączenie klasycznej kuchni z salonem jest trudniejsze, ale możliwe. W takim przypadku dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnego projektanta oraz firmy, która może wykonać meble zarówno do kuchni jak i do salonu w jednym stylu. Firma Halupczok zapewnia zarówno profesjonalne projekty, jak i wykonanie mebli do wszystkich pomieszczeń. Zachęcamy do konsultacji z projektantami Halupczok, którzy przygotowując projekt online bez konieczności Państwa wychodzenia z domu, pomogą stworzyć wymarzone kuchenne wnętrze- czy to nowoczesne, czy klasyczne.

Zapraszamy do kontaktu z Managerem salonu w wybranej lokalizacji http://bit.ly/halupczok_kontakt

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok

Veneta Cucine

Włoskie meble kuchenne