main image: Kuchnie z wyspą: inspiracje w trzech stylach na 2021 rok
Kuchnie z wyspą inspiracje czerpią z całego świata. Najpopularniejsze są te w sielskim stylu rustykalnym, nowoczesne i uniwersalne lub w stylistyce ulubionej przez mieszkańców północnej części Europy- skandynawskiej. Decydując się na kuchnię z wyspą można nie tylko dowolnie kształtować styl wnętrza, ale też jego funkcję. Te trzy style są najpopularniejsze wśród trendów na 2021 rok. Poznajmy je bliżej.

Kuchnie z wyspą – inspiracje w stylu nowoczesnym

Nowoczesne kuchnie z wyspą pozwalają utrzymać ład i świetnie wpisują się w ceniony ostatnio trend minimalizmu. Coraz więcej osób szukając we wnętrzu ukojenia, pozbywa się niepotrzebnych bibelotów zyskując wizualną harmonię. W takich przestrzeniach łatwiej jest o utrzymanie porządku. Są też uniwersalne – wynajmując czy sprzedając taki dom, można liczyć na wielu chętnych, którzy dostrzegą w nim łatwe pole do urządzenia według własnego, indywidualnego gustu bez większego remontu. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to układ instalacji dedykowanych pod wyspę kuchenną. Najlepiej skonsultować tę kwestię z architektem na etapie wyboru koncepcji kuchni.

ARIANA – nowoczesna forma, ponadczasowe materiały

Nowoczesna kuchnia – co radzą architekci wnętrz?

Kuchnie z wyspą: inspirację dla takich aranżacji stanowią czasopisma wnętrzarskie, telewizyjne programy kulinarne prezentujące funkcjonalność kuchni z wyspą, jak i wizyta w salonie mebli kuchennych, gdzie wyeksponowanych jest wiele modeli takich kuchni.

Meble: hasło kolekcji Halupczok Siena to „design przyszłości”. Białe fronty i intensywne oświetlenie LED tworzą estetyczne i ultranowoczesne połączenie, które sprawdzi się szczególnie w nowym budownictwie.

Dodatki: w takiej kuchni warto zastosować uzupełnienie w formie urządzeń smart home, czyli m.in. zdalnych systemów włączania oświetlenia, uruchamiania ekspresów do kawy czy też wysuwania blatów kuchennych. Gros takich rozwiązań, zarządzanych bezpośrednio z dowolnego urządzenia mobilnego, znajdą Państwo w kolekcjach Halupczok np. Toscana lub Ariana.

Kolory: nie tylko biel, ale i barwy materiałów takich jak metal czy szło. Spotykany jest zarówno elegancki połysk, jak i coraz bardziej popularny mat, podkreślający głębię zastosowanych kolorów.

Kuchnie z wyspą – inspiracje w stylu rustykalnym

Kuchnie z wyspą w stylu rustykalnym? Dlaczego nie. Rusticus to po łacinie wiejski, współczesne  kuchnie w tym stylu czerpią inspiracje z francuskiej Prowansji i słonecznych Włoch. Styl rustykalny powstał na Zachodzie Europy. Nawiązuje właśnie do tamtejszych „wiejskich klimatów”, jak wypolerowane na błysk miedziane garnki czy suszące się bukieciki lawendy. Z rodzimego stylu wiejskiego możemy zaczerpnąć inspiracje z dawnych mebli i dekoracji. Efekt bielenia drewna, czy ślady użytkowania są w stylu rustykalnym bardzo modne.

Co jest charakterystyczne dla tego klimatu?

Kuchnie z wyspą: inspiracją może być wiejski dom, gdzie przy dużym stole robiono rosół i wyrabiano ciasto. Misa pachnących cytrusów czy świeże ciasto na kuchennej wyspie przywołuje przytulny klimat dawnych kuchni.

Meble: Dobrze jest korzystać z gotowej, spójnej projektowej koncepcji jak np. kuchni Imperia. Jej finezyjne detale, po części nadal wykonywane w sposób manualny, nawiązują do dawnego rzemieślniczego kunsztu. Liczne szufladki i półeczki pomieszczą wszystkie zioła czy naczynia z sielskiej kuchni.

IMPERIA – przeszklone półki pozwolą wyeksponować sprzęty, a jednocześnie mieć zawsze pod ręką to, co potrzebne na co dzień.

Dodatki: warto kupować je na wakacjach spędzanych na Południu Europy. Sprawdzą się też dodatki z wykorzystaniem świeżych i suszonych ziół: posadzonych w doniczkach, zatopionych w oliwie czy zebranych w formie uroczych bukietów.

Kolory: barwy naturalnego drewna, przecierana biel, błękit i kolor lila to esencja prowansalskiego stylu. Do tego naturalne barwy ziemi zastosowane na kaflach czy odcień cegieł dopełnią całości.

Kuchnie z wyspą – inspiracje w stylu skandynawskim

Kuchnie z wyspą w stylu skandynawskim to kolejny trend 2021 r. Subtelny, północny styl skandynawski nie jest aż tak odległy – w końcu dzieli nas tylko morze od tych regionów. Charakteryzuje go prostota, która jednak nie jest pozbawiona przytulności i klimatycznych, ciepłych w odbiorze dodatków.

GRAZIA – kuchnia, w której spotykają się biel i drewno, esencja stylu skandynawskiego

Jak zaaranżować kuchnię w stylu skandynawskim?

Kuchnie z wyspą: inspiracją jest oczywiście styl hygge. To poszukiwanie szczęścia i komfortu w codziennych błahych z pozoru czynnościach, jak na przykład wspólne celebrowanie posiłków. Przy kuchennej wyspie można nie tylko gotować i razem spożywać posiłki, ale także wspólnie grać w rodzinne gry czy usiąść z kubkiem gorącej czekolady.

Dodatki: w stylu skandynawskim dodatki odznaczają się prostotą. Warto tylko zadbać o odpowiednie tło w postaci właściwie zaprojektowanych, dobrej jakości mebli, które zdecydują o charakterze kuchni.

Meble: proste formy i jasne kolory – oto co charakteryzuje meble w stylu skandynawskim. Taka właśnie jest kuchnia Grazia, urzekająca prostotą i skrywająca prawdziwie nowoczesne wnętrze.

Kolory: biel i naturalne, sosnowe drewno. Warto odwiedzić jeden z salonów pokazowych Halupczok lub skontaktować się z doradcą, by wybrać kuchnię z wyspą idealną do swojego wnętrza i odpowiadającą naszym indywidualnym potrzebom.

LUCCA VETRO – drewniane detale na tle idealnie gładkich białych frontów to coś, co prawdziwie zachwyca w tej nowoczesnej kuchni z drewna.

Zachęcamy do konsultacji z projektantami Halupczok, którzy w swoim realizacyjnym portfolio zebrali wiele projektów kuchni z funkcjonalnymi wyspami o unikatowym designie. Zapraszamy do kontaktu z salonem w wybranej lokalizacji .

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok