Ile kosztuje projekt kuchni na wymiar? W każdym dużym polskim mieście działa kilkuset architektów wnętrz i biur projektowych, co nie ułatwia rozeznania się w kosztach projektu i aranżacji kuchni. Cena zależy od wielu zmiennych. Jedną z nich jest metraż pomieszczenia. Ważne są także jakość materiałów, precyzja wykonania, dobór rozwiązań i unikatowość projektu. 

Ile kosztuje projekt kuchni  – co wpływa na cenę?

Kuchnia i łazienka – to zwykle te dwa pomieszczenia są największym zaskoczeniem, jeśli chodzi o koszty urządzania. Kuchnia jest szczególnie wymagająca, jeśli chodzi o liczbę niezbędnych elementów. Urządzając ją należy wziąć pod uwagę m.in.:

 • kładzenie kafelków i kamienia dekoracyjnego,
 • materiały ścienne i podłogowe,
 • meble,
 • oświetlenie,
 • montaż wentylacji,
 • blat,
 • zlew i baterię,
 • urządzenia AGD,
 • instalowanie lub adaptowanie istniejącej instalacji wodnej i elektrycznej,
 • zastosowanie rozwiązań typu smart-home,
 • podłączanie i montaż wszystkich sprzętów,
 • montaż listew, okapów, zabudowy wnęk i szafek.

To tylko kilka przykładów wydatków, które komplikują ustalenie tego, ile kosztuje projekt kuchni. Sprawiają one, że urządzanie czy remontowanie kuchni bez projektu (lub ze zbyt ogólnym projektem) może się w rzeczywistości okazać bardziej kosztowne, niż z pomocą firmy, której wykwalifikowani doradcy od razu wezmą wszystko pod uwagę.

Ile kosztuje projekt kuchni u architektów wnętrz?

Niektórzy projektanci wyceniają swoją pracę za metr kwadratowy. Cena w pewnym stopniu zależy też od wielkości miasta, a przede wszystkim od prestiżu pracowni. Waha się od ok. 100 do 300 zł za metr kwadratowy. Są też biura, które proponują określoną sumę za cały projekt. Bierze się to stąd, że wiele polskich kuchni ma zaledwie kilka metrów powierzchni. Tymczasem funkcjonalne zaprojektowanie małej kuchni wcale nie musi pochłaniać mniej czasu, niż urządzenie większego wnętrza. W niektórych pracowniach obowiązuje cena minimalna niezależna od powierzchni wnętrza: np. minimum 1000-2000 zł za projekt. Zazwyczaj projekt kuchni, uwzględniający pełne zagospodarowanie przestrzeni, kosztuje kilka tysięcy złotych.

Ile kosztuje projekt kuchni na zamówienie?

W Halupczok do kwestii wyceny podchodzimy zupełnie inaczej. Naszymi klientami są głównie osoby, dla których liczy się nie tylko cena. Doceniają jakość materiałów, praktyczność i unikatowość rozwiązań, a także kunszt i pracę włożoną w tworzenie niebanalnych i oryginalnych mebli. W naszych projektach pojawiają się nowatorskie, niekiedy nawet objęte autorskim patentem koncepcje. Tak jest np. w przypadku mebli z kolekcji Rivoli, które wyposażono w autorski system regulacji wysokości umieszczenia szuflad, dający możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Dzięki możliwości regulacji wysokości na jakiej umieścimy szuflady, możemy zmieścić w nich niestandardowe gabarytowo sprzęty lub akcesoria kuchenne, zarówno te duże, jak i niewielkie. Pozwala to bardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń do przechowywania, dodatkowo dostosowując ją do doraźnych potrzeb.

RIVOLI – szlachetność materiałów i wyjątkowość rozwiązań z kategorii Premium. Na zdjęciu opatentowany przez firmę Halupczok system regulacji wysokości szuflad wewnętrznych.

Inny przykład to elektrycznie otwierane szafki czy blaty kuchenne w kolekcji Toscana, które można uruchomić już wchodząc do domu za pomocą aplikacji w smartfonie. Wszystko to wpływa na to, ile kosztuje kuchnia na wymiar. Zestawmy to teraz z typową wyceną u popularnego producenta mebli na wymiar, lub lokalnego stolarza który ma za zadanie jedynie dopasować rozmiar szafek i blatów do wymiarów wnętrza. To daje wyobrażenie o tym, że nie tylko to, ile kosztuje projekt kuchni, ale też jej jakość, trwałość materiałów i stojący za projektem zamysł, mają znaczenie.

TOSCANA – kuchnia stworzona z wykorzystaniem rozwiązań typu smart-home.

W przypadku mebli Halupczok stosowane są urzadzenia AGD typu high-tech i nagradzana w najbardziej prestiżowych konkursach armatura. Zubożenie i okrojenie tych projektów tylko po to, by móc zaoferować jedną, standardową wycenę, byłoby odwrotnością idei stojącej za kuchniami Halupczok – na indywidualne zamówienie.

Wykwalifikowani handlowcy oraz projektanci z bogatym doświadczeniem służą radą na każdym etapie projektowania i realizacji kuchni.

Ile kosztuje projekt kuchni na wymiar?

W Halupczok w ramach indywidualnie przygotowanej wyceny można otrzymać projekt kuchni już dostosowany do wymiarów konkretnego wnętrza. To pozwala uniknąć po drodze przykrych niespodzianek, jakie często kryją się za internetowymi kwestionariuszami pozwalającymi określić, ile kosztuje projekt kuchni na wymiar. Finalnie bardzo często okazuje się, że cena jest znacznie wyższa. Mimo tego, nie można tam zwykle znaleźć inteligentnych funkcji, jak w kuchniach Premium. W Halupczok jesteśmy w stanie również określić, ile kosztuje projekt kuchni, gdy klient bazuje na zamówionym przez siebie wcześniej projekcie. Potrzebne do tego będą:

 • wizualizacja,
 • metraż,
 • informacje o wybranych materiałach,
 • szczegóły wyposażenia szafek i szuflad,
 • wybrane rozwiązania funkcjonalne oraz urządzenia AGD.

Zamów swoją kuchnię on-line w 7 prostych krokach

Wycena może odbywać się również on-line. Klient najpierw określa jaka stylistyka kuchni go interesuje – klasyczna z dekoracyjnymi zdobieniami charakterystycznymi dla tej estetyki, czy też nowoczesna preferująca wzorniczy minimalizm. Dokonując wyboru posiłkuje się kolekcjami mebli kuchennych Halupczok. Może je zobaczyć w katalogu produktowym marki, na stronie www bądź w salonach stacjonarnych. W kolejnym kroku klient otrzymuje przybliżony projekt kuchni i kosztorys. Dopiero później dochodzi do dokładnego mierzenia pomieszczenia na bazie którego tworzony jest projekt finalny „skrojony” na miarę. To sprawia, że inwestor może od początku być pewnym efektu końcowego. Projektowanie kuchni jest znacznie prostsze z naszą wyceną – sprawdźcie Państwo sami klikając ZAMÓW WYCENĘ.