main image: Duża kuchnia – jak ją urządzić?
Duża kuchnia to zdecydowanie wielki atut każdego domu i niesamowite pole do popisu dla pasjonatów kulinarnych eksperymentów. Daje też ogromne możliwości jeśli chodzi o kwestie związane z aranżacją wnętrz. Można popuścić wodze fantazji jeśli chodzi o układ mebli oraz dobór dodatków. Duża kuchnia to też jednak wyzwanie dla projektanta – jak skomponować zabudowę kuchenną, aby domownicy mogli szybko i sprawnie poruszać się po tak obszernym pomieszczeniu? W tym artykule przyjrzymy się dostępnym opcjom, przedstawimy kilka sprawdzonych pomysłów i inspiracji na zagospodarowanie pięknej kuchni.

Nowoczesna duża kuchnia z wyspą

Wśród najnowszych trendów z pewnością króluje zabudowa kuchenna z wyspą. To obecnie jeden z najpopularniejszych układów mebli w kuchni, który wybierany jest przez właścicieli dużych domów z przestronną kuchnią lub obszernym salonem połączonym z otwartą kuchnią. Wyspa kuchenna nie tylko może być efektowną ozdobą pomieszczenia, ale także pomaga spełnić wszelkie zasady związanie z zapewnieniem ergonomicznej pracy. To także dodatkowe miejsce do przechowywania przydatnych akcesoriów kuchennych. Kuchnia z wyspą bardzo zgrabnie oddziela także przestrzeń roboczą od strefy wypoczynku. To doskonałe rozwiązanie dla kuchni otwartych na salon i nowoczesnych wnętrz.

Wielofunkcyjna duża kuchnia z wyspą

Duża kuchnia z wyspą może spełniać wiele funkcji, w zależności od potrzeb i stylu życia domowników. Można zaadaptować ją tak, aby jednocześnie była stołem jadalnianym, barkiem, stacją do gotowania. Istnieje wiele ciekawych funkcjonalności, które można w takiej wyspie zastosować, poczynając od wysuwanych blatów, schowków wysuwanych elektronicznie, aż po mobilne blaty rozkładane za pomocą pilota. Przykładem bardzo nowatorskiego rozwiązania jest półwysep kuchenny w kolekcji mebli Toscana marki Halupczok. Warto też zwrócić uwagę na model kuchni Marsala, którego wyspa kuchenna składa się z dwóch poziomów – jeden wyższy do pracy, drugi – niższy – do spożywania posiłków. O kuchniach z wyspą pisaliśmy też już szerzej w artykule pod tytułem „Kuchnia z wyspą – jakie daje możliwości?”. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią i zaczerpnięcia garści przydatnych inspiracji.

Duża kuchnia z jadalnią? Jak najlepiej ją urządzić?

Gdy mamy wystarczającą ilość miejsca, aby do pomieszczenia kuchennego dołączyć także jadalnię, warto dosyć drobiazgowo pochylić się nad zagadnieniem układu mebli i stołu. Jadalnia to wspaniałe miejsce do wspólnego spożywania posiłków i organizacji hucznych przyjęć. Duża kuchnia z jadalnią jest idealnym rozwiązaniem dla osób towarzyskich i lubiących popisywać się swoim kunsztem kulinarnym wśród licznych znajomych. Bezsprzecznie już od dłuższego czasu duża kuchnia z jadalnią zdobywa serca wielbicieli wnętrz spójnych pod względem stylistycznym oraz funkcjonalnym. W takich wnętrzach powinno się zadbać o to, aby poszczególne strefy harmonijnie się przenikały. Rozwiązania estetyczne, jak i praktyczne muszą być dobrane z najwyższą starannością. Korespondujące dekoracje i nawiązująca do siebie kolorystyka to ważny klucz doboru.

Duża kuchnia Marsala marki Halupczok
Fot. Duża kuchnia Marsala inspirowana kolorami natury. Fot. Halupczok

Duża kuchnia i najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz

Nowoczesna duża kuchnia w ekskluzywnym wydaniu bezsprzecznie powinna emanować minimalizmem połączonym z elegancją. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, do których zalicza się na przykład drewno dębowe, szkło, marmur czy granit. Natura, a także barwy ziemi są obecnie najlepszą inspiracją dla projektantów, którzy dążą do tego, aby odejść od schematów związanych z kuchniami w odcieniach czerni i bieli. Modne jest również wprowadzanie nutki egzotyki i nieregularnych faktur, co pozwala urozmaicić minimalistyczne wnętrza, nadając im oryginalności i indywidualnego charakteru. Bardzo dobrze sprawdzają się kontrasty kolorystyczne, które przyciągają wzrok i są bardzo charakterystyczne dla współczesnego stylu w aranżacji wnętrz. Bardzo popularne i nowatorskie jest łączenie powierzchni matowych z połyskliwymi, czy naturalnego drewna z kamieniem – na przykład granitem. Duża kuchnia to ogromne pole do popisu dla architektów i projektantów, daje możliwość zabawy kolorem, układem mebli i dodatkami.

Dla kogo duża kuchnia?

Nowoczesna duża kuchnia z wyspą, duża kuchnia z jadalnią czy duża kuchnia z salonem to wprost idealna kompozycja do wnętrz w klimacie industrial lub pomieszczeń, których właściciele cenią sobie powiew luksusu, a więc bardziej styl glamour. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku dobrze dobrane dodatki i kolory frontów. To propozycja dla osób lubiących różnego rodzaju ozdoby i dekoracje, a także odważne elementy w zabudowie meblowej. Osoby, które lepiej odnajdą się w nurcie minimalistycznym chętniej sięgają po rozwiązania nowoczesne i innowacje, szczególnie takie, które ułatwiają funkcjonowanie w kuchni. Tę grupę z pewnością skuszą takie udogodnienia jak bezuchwytowe systemy otwierania szafek i szuflad, zaawansowany sprzęt AGD i technologie związane z inteligentnym domem.

Duża kuchnia a ergonomiczne rozwiązania

Duża kuchnia to bez wątpienia spore pole do popisu, ale też nie lada wyzwanie dla projektanta wnętrz. Przestrzeń powinna być zaplanowana w sposób ergonomiczny, tak aby optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Nowoczesna kuchnia jest nie tylko piękna, ale musi być też funkcjonalna i sprzyjać efektywniejszej pracy oraz komunikacji międzyludzkiej. Kluczowy jest układ mebli w tej części domu – wyspa kuchenna lub strefa z jadalnią zdecydowanie przyciąga uwagę. Za doskonały przykład posłużyć może stworzenie doskonałej komunikacji między domownikami jest model wyspy kuchennej zintegrowanej z blatem – mamy więc do dyspozycji wielozadaniowy mebel z funkcją roboczą i jadalnianą w jednym.

Mnogość praktycznych rozwiązań w dużej kuchni

Nowoczesne duże kuchnie to nie tylko możliwość wygospodarowania miejsca na wyspę i stół jadalniany. Nie można zapominać o praktycznych rozwiązaniach pomagających utrzymać porządek i łatwo odnajdywać niezbędne kuchenne akcesoria. Przechowywanie jest tutaj zdecydowanie kluczowym zagadnieniem. Bardzo praktyczne są na przykład takie rozwiązania jak mobilne półeczki i podświetlanie witryny. Nie tylko dodają one uroku, ale także poprawiają funkcjonalność zabudowy kuchennej. Nowinki techniczne, które mogą skusić osoby zainteresowane technologią, to także nowatorskie i oryginalne systemy otwierania szafek. Można je na przykład uruchomić przy pomocy aplikacji w telefonie.

Nowoczesne kuchnie na wymiar – projekt dostosowany do wymagań

Jednymz najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań związanych z aranżacją wnętrz takich jak duża kuchnia jest zamówienie mebli na wymiar. Zaprojektowane w oparciu o indywidualne wymagania, preferencje i tryb życia domowników, będą w stanie optymalnie spełnić nawet największe wymagania. Zabudowa kuchenna na wymiar zdecydowanie doda przestrzeni wyjątkowego charakteru i pozwoli efektywnie wykorzystać posiadanie pomieszczenie. W zależności od danych potrzeb, można idealnie dopasować wnętrze do trybu życia domowników i ich zwyczajów.

Duża kuchnia – jak ją zaaranżować

Duże kuchnie można zaaranżować w oparciu o dwurzędową zabudowę z szafkami górnymi, lub zagospodarować całą ścianę i stworzyć zwartą zabudowę kuchenną, która zaczyna się od podłogi, a kończy zaraz pod samym sufitem. Nowoczesne duże kuchnie tworzone na wymiar to nie tylko duża pojemność, łatwe przechowywanie, funkcjonalne rozwiązania, ale także duże pole do popisu dla projektanta jeśli chodzi o unikalny design i nietuzinkowe rozwiązania estetyczne. Istnieje możliwość skorzystania z gotowych projektów, które zaprezentowane są na ekspozycjach. Można również jednak dowolnie modyfikować dany design, zmieniać kolory frontów, dobierać ciekawe desenie na blatach i dobierać oryginalne dodatki i sprzęty kuchenne. Warto zastanowić się nad projektem kuchni z wyspą – zachęcamy do zagłębienia się w ten temat czytając nasz wcześniejszy artykuł pod tytułem „Kuchnia z wyspą czy bez?”

Propozycja marki Halupczok

Jedną z najchętniej wybieranych kolekcji mebli kuchennych jest bez wątpienia model Bristol. Ta monumentalna, zachwycająca gracją i elegancją zabudowa kuchenna inspirowana była tradycyjnymi meblami ze Śląska. Bristol przede wszystkim urzeka wielu klientów dzięki unikalnym połączeniom wysublimowanej przeszłości z wyjątkowo funkcjonalną teraźniejszością kuchni w zabudowie na wymiar. Ozdobne szczegóły inspirowane architekturą i designem zamierzchłych epok oczarowują wdziękiem i precyzją wykonania. Warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracyjne szprosy, piękne ażurowe detale oraz szerokie pilastry, za którymi skryte są praktyczne szafki i funkcjonalne szuflady na przyprawy. Zdecydowanie te cechy jeszcze bardziej podkreślają wyjątkowy czar kolekcji.

Duża kuchnia Bristol
Fot. Duża kuchnia Bristol to idealna propozycja dla miłośników klasycznych wnętrz. Fot. Halupczok

Duża kuchnia a połączenie stylu i funkcjonalności

Połączenie pełnej smaku przeszłości z ultrafunkcjonalną teraźniejszością. W kuchni na wymiar Bristol śmiała kompilacja zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz sprzętu AGD tworzy harmonijną całość z ponadczasowym, wytwornym wzornictwem. Odważna kompozycja różnorodnych barw i faktur tworzy zachwycającą całość. Estetyczne, białe jak śnieg fronty, urzekające ciepło naturalnego dębu oraz ciekawy odcień granitowego blatu, wraz ze zintegrowanym zlewem tworzą oryginalne zestawienie. Bristol to nowoczesna kuchnia, która zachwyca precyzją wykonania najdrobniejszych detali.

Zobacz przepiękną kolekcję mebli kuchennych o nazwie Bristol marki Halupczok. Ta zabudowa kuchenna dopełni wnętrze każdego eleganckiego domu w stylu klasycznym i eleganckim. Bristol to propozycja dla koneserów ponadczasowych projektów.

Duża kuchnia – od marzenia do jego spełnienia

Jeśli marzysz o tym, aby Twoja kuchnia była dopasowana do precyzyjnych wymagań i pod każdym względem odpowiadała potrzebom domowników – zabudowa projektowana na wymiar będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Bez wątpienia firma Halupczok pomoże określić wszystkie potrzeby, a wykwalifikowani projektanci są w stanie zaproponować najlepszy układ mebli i projekt zabudowy. Aranżacja domu czy apartamentu powinna być przede wszystkim spójna, tylko tak osiągniesz niepowtarzalny urok i szlachetność swojego ogniska domowego.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok