2020-03-31

Fronty kuchenne- jakie wybrać?

Rozważając temat frontów meblowych należy omówić dwa aspekty: materiał, z którego front jest wykonany oraz jego powłokę uszlachetniającą.

MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANY JEST FRONT
Najbardziej polecanym materiałem sprawdzającym się w warunkach kuchennych jest MDF- skrót od Medium Density Fibreboard. Jest to materiał drewnopochodny powstały z włókiem drzewnych. Jego gęstość  może się zbliżać do 1000 kg/m3. Dla porównania „zwykła” płyta meblowa ma gęstość około 700 kg/m3. Dzięki temu MDF jest bardziej odporny na wilgoć, którą miewamy w kuchni (przy zmywarkach, płytach kuchennych). Dodatkowym atutem, który przemawia za płytą MDF jest to, że cienkie  krawędzie  frontu możemy pokryć powłoką uszlachetniającą, taką samą jak lica frontu (np. lakier). W przypadku płyty wiórowej laminowanej, wykończenie frontu stanowi obrzeże z tworzywa sztucznego, które jest naklejane. Estetyka tego rozwiązania jest mniejsza, a dodatkowo przy połączeniu krawędzi z obrzeżem mamy miejsce bardziej wrażliwe na działanie wilgoci. Jeśli często to miejsce jest narażone na ten czynnik- płyta może spęcznieć, a obrzeże oddzielić się od krawędzi.
 

Alternatywę dla MDF-u i płyty wiórowej laminowanej stanowią fronty drewniane. Drewniany może być tylko tzw. ramiak ( ramiakowa konstrukcja frontu to sposób jego budowy. Front w takim przypadku składa się z zewnętrznej „ramy” i płyciny wypełniającej wnętrze), albo cały front. Firma Halupczok posiada specjalną linię technologiczną pozwalającą na takie przygotowanie drewna, aby z czasem nie odkształcało się pod wpływem zwykłych warunków panujących w kuchni. Drewno jako materiał naturalny, niejednorodny, ma tendencję do pęcznienia i kurczenia się pod wpływem zmiennej temperatury 
i wilgotności. Profesjonalna technologia obróbki może to zminimalizować. Przy właściwym użytkowaniu kuchni możemy przez lata cieszyć się pięknymi frontami z naturalnego drewna.
 

POWŁOKA USZLACHETNIAJĄCA
W kuchni częściej pozwalamy sobie na bardziej odważne rozwiązania kolorystyczne, stąd też wachlarz dostępnym rozwiązań jest przeogromny. Wspomniane wyżej lite drewno – różne gatunki, okleina naturalna (tzw. fornir)- rodzime i egzotyczne gatunki, powłoki lakiernicze z różnym wykończeniem, cienkie powłoki ceramiczne… Skupmy się na powłokach lakierniczych. Jak wspomniano wyżej niewątpliwym atutem płyt MDF jest możliwość lakierowania tym samym kolorem lica frontów oraz wąskich krawędzi.
 

Fronty kuchenne- jakie wybrać?
Fronty kuchenne- jakie wybrać?

W firmie Halupczok dostępne są wszystkie kolory z bogatej palety NCS. Dostępne są wykończenia powłok lakierniczych od głębokiego matu do wysokiego połysku. Poza kolorami jednolitymi mamy obecnie szereg lakierów z efektami dodatkowymi, można powiedzieć umownie „uszlachetniającymi”. Stosując odpowiednie dodatki można uzyskać lakier metaliczny lub perłowy. Pamiętajmy jednak, że to tylko barwa, niemająca nic wspólnego z prawdziwym metalem. Tutaj niespodzianka, Halupczok oferuje fronty wykonane przy użyciu najnowszej technologii lakierniczej pozwalającej na lakierowanie frontów z użyciem naturalnych drobin metalu. Posiadamy możliwość tworzenia powłok z naturalnego brązu, miedzi, czy stali. Na stal możemy dodatkowo nałożyć oksydant, który spowoduje jej korozję, czyli po prostu rdzę. Po odpowiednim zabezpieczeniu proces korozji nie będzie postępował, a my uzyskamy niepowtarzalne, „rdzewiejące” fronty, które będą się doskonale prezentować- nie tylko we wnętrzu loftowym.

Zachęcamy do konsultacji z projektantami Halupczok, którzy przygotowując projekt online bez konieczności Państwa wychodzenia 
z domu, przybliżą całą gamę sposobów na stworzenie unikatowego wnętrza.

Zapraszamy do kontaktu z Managerem salonu w wybranej lokalizacji http://bit.ly/halupczok_kontakt

Za wszystkimi projektami Halupczok kryją się utalentowani ludzie i inżynieryjna technologia

Fronty kuchenne- jakie wybrać?

Salony

Zapraszamy do kontaktu. Nasze salony meblowe czekają na Ciebie!

Nasz zespół konsultantów i doradców pomoże w podjęciu decyzji, by Twoje wymarzone wnętrze przybrało realnych kształtów. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób:
tel./fax: +48 77 465 14 76
mail: biuro@meble-halupczok.pl

zobacz wszystkie

Porozmawiaj z ekspertem email email
Zadzwoń do naszego projektanta
Tel.: +48 735 200 750

 
Przetwarzanie danych osobowych
Copyright © Halupczok
Projekt i wykonanie: commplace.pl