main image: Ariana nominowana do prestiżowej nagrody
Nominacja otwartej na salon kuchni Ariana do prestiżowej nagrody "Dobry Wzór 2020" to szczególny powód do dumy. Organizatora konkursu "Dobry Wzór" - Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, jedynej w Polsce instytucji prowadzącej niezależny monitoring wzorniczy rynku, zaintrygował autorski, nieregularnie pofalowany front meblowy zastosowany w projekcie.

Gremium jurorskie najstarszego w Polsce konkursu „Dobry Wzór” (27 lat tradycji) nominując nowoczesną kuchnię Ariana do udziału, już po raz drugi dostrzegło unikatowe walory designu produktu i stojącej za nim szerszej koncepcji tworzenia. W 2017 roku Eleganza- czarna kuchnia glamour, triumfowała w konkursie jako jego finalistka.

Unikatowość i piękno frontu meblowego Ariana, prezentuje śmiałe i jednocześnie wszechstronne podejście do wzornictwa. Dzięki swej elastyczności w zależności od warstwy surowcowej i technologii wykończenia, front może zyskać wiele odsłon, tworząc aranżacje w wielorakiej, dowolnie wybranej stylistyce: eko, glamour, klasycznej, nowoczesnej, skandynawskiej etc. Jego wyjątkowość bazuje na szerokiej palecie zarówno materiałowych, jak i wykończeniowych możliwości od naturalnego drewna pokrytego mieszanką ekologicznych olejów, przez różnego rodzaju lakiernicze eko powłoki, po niestandardowe materiały pochodzące z recyklingu. Każde z zastosowanych rozwiązań gwarantuje niepowtarzalny efekt, a poprzez to umożliwia stworzenie unikalnego i wyjątkowego mebla.

Laureaci 27. edycji plebiscytu, mającego na celu wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa, zostaną wyłonieni jesienią br. Wcześniej przejdą przez dwa etapy eliminacji: pierwszy w lipcu br., kiedy zgłoszenia oceni jury profesorskie i drugi w październiku, kiedy ścisłą czołówkę nagrodzi jury interdyscyplinarne- złożone z ekspertów wdrożeń przemysłowych i designu.
Czy uniwersalność formy frontu Ariana znajdzie uznanie w oczach konkursowego Jury? – dowiemy się już wkrótce.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok

Veneta Cucine

Włoskie meble kuchenne