main image: Nowoczesne kuchnie a materiały eko
Świat to system naczyń połączonych. Mały krok poczyniony w jednym miejscu globu, może powodować implikacje w innym. Rosnąca świadomość ekologiczna powoduje, że podejmujemy decyzje zakupowe z większą rozwagą i szacunkiem dla środowiska. Pragniemy otaczać się przedmiotami powstałymi w ramach zrównoważonego procesu produkcji. Dlatego też, dziś powstające meble, a wśród nich nowoczesne kuchnie, bazują na materiałach ekologicznych.

Nowoczesne kuchnie a materiały z recyklingu

Ekologiczne materiały budowlane są rozwiązaniem przyszłości. Dlatego też na rynku dostępnych jest tak wiele cieszących się uznaniem produktów powstałych w wyniku recyklingu. Do tej grupy należą płyty meblowe Niemann Polska, wykorzystywane m.in. do tworzenia mebli kuchennych. Znalazły się w gronie eko-komponentów, z których tworzone są także nowoczesne kuchnie marki Halupczok. Przede wszystkim w linii mebli kuchennych Decor, raz wykorzystany surowiec zyskuje nowe życie, pełniąc rolę frontów meblowych i korpusów zabudowy kuchennej.

Dowiedz się więcej o eko-nowościach w materiałowej ofercie Halupczok

Niewątpliwie aspekt ekologiczny jest tutaj niezmiernie istotny. Mając go na uwadze dokonujemy konsumenckich wyborów kształtując nie tylko własną przyszłość, ale i kolejnych pokoleń. W związku z tym czy to możliwe, aby płyta meblowa pochodziła w 100% z recyklingu? Bezsprzecznie tak! Do ich produkcji nie ścięto żadnego nowego drzewa, bazując jedynie na materiale już wcześniej wykorzystywanym. Podczas procesu produkcji każdej z takich płyt wykorzystywane są  materiały drewnopochodne, takie jak drewniane palety, inne zużyte płyty meblowe, meble czy krzesła. W efekcie ogranicza to zużycie surowców naturalnych. Produkcja tego rodzaju płyt to zintegrowany i powtarzalny cykl. Począwszy od zbierania drewna odpadowego po recykling i przekształcenie go w nowy, funkcjonalny produkt. Aspekt ten znajduje swoje odzwierciedlenie w procesie świadomego projektowania kuchni, sprzyjającemu idei „zero waste”.

Zdj. Proces produkcyjny mebli kuchennych, Halupczok

Nowoczesne kuchnie z eko-płyt – walory estetyczne i praktyczne

Czy nowoczesna kuchnia powstała przy użyciu ekologicznych materiałów zachowa estetykę na jakiej nam zależy? Czy wykorzystanie płyt z recyklingu zagwarantuje wymaganą trwałość zabudowy meblowej, wymarzony deseń i wzór na drewnianych frontach, w pełni oddając nasze oczekiwania? Zdecydowanie tak. Gamę czterech deseni eko- płyt Niemann Polska- dąb antico, dąb grigio, dąb scuro oraz cement italia, zobaczyć można w salonach meblowych Halupczok. Warto odwiedzić je i przekonać się o wysokich walorach zarówno estetycznych, jak i praktycznych eko-płyt.

Odzwiedź salon Halupczok

Zdj. Drewniane płyty z odzysku o deseniu Dąb Grigio i Dąb Scuro.

W pełni powstałe z recyklingu drewna nie odbiegają pięknem od materiałów z litego drewna. Warto zauważyć, że spełniają również te same standardy jakościowe, przez co stanowią produkt praktyczny, który można zastosować przy aranżacji wnętrza w wybranej przez nas stylistyce. Zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne kuchnie, minimalistyczne i bogate w rzemieślnicze zdobienia, kuchnie loftowe, jak i w stylistyce sielskiej- wszystkie mogą powstać z takich materiałów.

Zdj. Drewniane płyty z odzysku o deseniu Dąb Antico i Cement Italia.

Warto zauważyć, że siła eko-płyt meblowych, z powodzeniem odnajdujących się w roli budulca współczesnych kuchni tkwi w kilku aspektach:

  • Wyróżnia je głęboka struktura drewna i dekoracyjny rysunek słojów
  • Fakturą przypominają lite drewno
  • Posiadają synchroniczny dekor oraz efekt deskowania

Wyjątkowość tego materiału tkwi w jego odnawialności-  może zyskać kolejne życie, powtórnie przetworzony stworzy nowy funkcjonalny produkt.

Zdj. Kuchnia Madera, Halupczok

Drewniane dekory w nowoczesnej kuchni

Niezmiennie od lat ogromnym uznaniem cieszą się kuchnie drewniane. Dedykowane są tym, którzy chcąc stałe przebywać blisko natury, zapraszają ją do wnętrz swoich domów i mieszkań. Godnym uwagi jest fakt, że obok tradycyjnych wzorów pojawiają się nowe rozwiązania, które możliwe dzięki wizji projektantów i najnowszym technologiom obróbki drewna nadają indywidualny charakter przestrzeni. Drewno samo w sobie – w rysunku słojów i fakturze – jest  dekoracyjnym materiałem. Fantazyjnie wyglądające drewniane fronty meblowe w zabudowie kuchennej przykuwają uwagę koneserów wyrafinowanego stylu. Zestawienie ciepłych odcieni oraz struktur wraz z innymi kolorami i kamiennymi materiałami nablatowymi współgra doskonale, dodając wnętrzu przytulności. Wielu projektantów łączy drewno z ponadczasową bielą, jednak na tym dopiero zaczyna się cała paleta możliwości.

Zobacz nowoczesne kuchnie w odcieniu drewna

Zdj. Kuchnia Toscana, Halupczok

Reasumując, pochodzące z recyklingu drewna płyty meblowe, gwarantujące doznania estetyczne i walory jakościowe mebli kuchennych, stały się pożądanym materiałem w procesie świadomego projektowania i aranżacji wnętrz. Ekologiczne płyty dołączyły również do szerokiej gamy materiałów gwarantujących ponadczasowe piękno i wysoką jakość kolekcji meblowych, z których od lat słynie marka Halupczok.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok

Veneta Cucine

Włoskie meble kuchenne