main image: Kuchnia z wyspą połączona z salonem – gdzie się sprawdzi?
Nowoczesna kuchnia z wyspą połączona z salonem – z badania przeprowadzonego niedawno dla jednego z portali wnętrzarskich wynika, że o tym marzy 37 proc. Polaków urządzających dom. Pokazujemy, w jaki sposób tę wizję można zrealizować, z nadzieją, że przekona to szersze grono do takiego układu.

Kuchnia z wyspą połączona z salonem i jej funkcjonalność

Obecnie wiele osób marzy o tym, by zwolnić tempo życia. Zacząć więcej gotować dla przyjemności, dzielić swoje kulinarne pasje z przyjaciółmi czy na nowo odkryć dawne przepisy. Niekiedy, gdy już pojawia się więcej wolnego czasu, okazuje się, że nasza kuchnia nie gwarantuje wystarczającej przestrzeni na kulinarne eksperymenty. Odpowiedzią na tę bolączkę jest nowoczesna kuchnia z wyspą połączona z salonem, której projekt przygotowany przez projektanta Halupczok precyzyjnie dopasuje układ mebli do zastanego wnętrza, uwalniając przestrzeń użytkową.

LUCCA – sporo miejsce do gotowania, półeczki na zioła czy przyprawy, a do tego stół dla gości w jednym.

Nie bez powodu praktycznie w każdym kulinarnym show kucharz przygotowuje potrawy właśnie przy takim, umieszczonym pomiędzy kuchnią a salonem, blacie. To dodatkowe miejsce na:

  • gotowanie wspólnie ze znajomymi,
  • przechowywanie i eksponowanie ziół, oliwy, wina,
  • biesiadowanie z rodziną i przyjaciółmi,
  • przygotowywanie złożonych, wieloetapowych dań, które wymagają zajęcia kilku blatów jednocześnie.

 

MARRONE – to dowód na to, że połączenie prostoty i najbardziej szlachetnych materiałów w kuchni, gwarantujących w efekcie wysoki poziom funkcjonalności, jest możliwe.

Nowoczesna kuchnia z wyspą od strony technicznej

Tym, co najczęściej stoi na przeszkodzie realizacji marzenia o kuchni z wyspą połączonej z salonem, są kwestie techniczne. Warto skonsultować pomysł z naszym doradcą, który tworząc projekt kuchni, dobierze indywidualne rozwiązania, dopasowując go do konkretnego wnętrza.

BRISTOL – retro forma i oryginalny, kawowy stolik sprawiają, że ta wyspa kuchenna świetnie wpisze się również w zabytkowe wnętrza.

Najczęstszym problemem przy planowaniu wyspy kuchennej jest instalacja biegnąca zazwyczaj wzdłuż ścian. Nie zawsze da się ją odpowiednio przerobić, dlatego też istotnym jest skonsultowanie możliwości z ekspertem. Drugim ważnym elementem, który należy zaplanować jest okap. Jeśli płyta grzewcza umiejscowiona jest w wyspie to okap powinien zawisnąć tuż nad nią, łącząc w sobie funkcję filtrowania powietrza z oświetleniową. Wiele współczesnych modeli okapów nie tylko przypomina estetyką dekoracyjną lampę, ale i pełni jej rolę. Takie rozwiązanie będzie idealnym uzupełnieniem przytulnej przestrzeni do gotowania i spędzania czasu. Inną ewentualnością jest zainstalowanie pochłaniacza bezpośrednio w wyspie kuchennej, a dobór jego mobilnego typu umożliwiającego elektryczne chowanie urządzenia po zakończeniu pracy, pozwoli dowolnie zmieniać wnętrze w zależności od potrzeby danej chwili.

Nowoczesna kuchnia z wyspą połączona z salonem – jak ją urządzić?

Podstawą jest prosta wyspa łącząca przestrzeń kuchenną i strefę dzienną salonu. Opcjonalnie dodatkowy blat jadalniany zintegrowany z wyspą, przy którym można ustawić krzesła, bądź też blaty robocze ulokowane na różnych poziomach. W projektach mebli kuchennych Halupczok znaleźć można aranżacje, których blat wysuwa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej bądź rozkłada się udostępniając większą przestrzeń – zależnie od potrzeb czy liczby gości. Ale to nie jedyny pomysł. Propozycje Halupczok pozwalają także:

  • wybrać wyspę z wmontowanym dodatkowym stołem, jak w modelu Halupczok Ariana. Ta kuchnia z wyspą połączona z salonem to idealne rozwiązanie współczesnego home office!
  • Umieścić na blacie wyspy kuchennej zlew, a nawet płytę grzewczą. Widok na cały salon podczas gotowania i zmywania to luksus, który docenią m.in. rodzice małych dzieci.
  • Połączenie wyższego blatu kuchennego i niższego stołu to dwie oddzielne przestrzenie o różnych funkcjach, jak w modelu Halupczok Marsala. Na wysokim blacie można nawet uprawiać zioła w zaprojektowanej ku temu specjalnej wnęce.

 

ARIANA – fascynujące faktury i praktyczny, wielofunkcyjny blat czynią tę kuchnię prawdziwie nietuzinkową

To oczywiście tylko kilka pomysłów na urządzenie nowoczesnej kuchni z wyspą połączonej z salonem. Dodatkowy efekt zapewnia oświetlenie – wiszące, barowe lampy, światła LED w okapie lub nowoczesne listwy oświetleniowe pod blatem to połączenie wygody i estetyki.

Kuchnia z wyspą połączona z salonem – o co zadbać?

Co trzeci Polak marzy o wyspie kuchennej. Czy każdy powinien to marzenie zrealizować? Zazwyczaj odpowiedź jest twierdząca, jeśli tylko pozwala na to metraż i kwestie techniczne. O to, by meble pasowały do wielkości pomieszczenia, powinien zadbać projektant, podczas uzgadniania wyglądu kuchni.

ARIANA – Kolekcja nagrodzona w 2020 r. Diamentem Meblarstwa oraz cenioną w branży meblarskiej statuetką Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Inspirację zapewnią gotowe kolekcje mebli kuchennych dostępne na stronie Halupczok. Na ich bazie z pewnością powstanie wymarzona kuchnia z wyspą połączona z salonem, tworzona pod wymiar. Kiedy natomiast nie warto decydować się na taką kuchnię? Jeśli gabaryty przestrzeni otwartej pomiędzy kuchnią, a salonem nie są wystarczające np. gdy przejście między nimi jest wąskie, wówczas usytuowanie na środku wyspy sprawi, że trudno będzie się poruszać pomiędzy tymi dwoma strefami domu. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę bardziej optymalne rozwiązanie, jakim może okazać się np. półwysep kuchenny.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok