main image: Jaki wybrać zlewozmywak posiadając zmywarkę?
W kuchni spędzamy obecnie jeszcze więcej czasu, niż kiedyś. Żeby działać w niej sprawnie i komfortowo, w czasie jej urządzania warto zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesną i funkcjonalną zabudowę, ale także przemyślaną aranżację poszczególnych stref. Poza miejscem do przechowywania i przygotowania posiłków zadbajmy o optymalne wykorzystanie strefy zmywania. Do dyspozycji mamy dwa urządzenia, bez których nie można mówić o nowoczesnej kuchni na miarę współczesnych czasów. Mowa o zlewozmywaku i zmywarce, praktycznym wyposażeniu, pomagającym wyczyścić użyte podczas przygotowania posiłków naczynia. Atrakcyjne wzorniczo, dobrej jakości sprzęty dobrane do naszych potrzeb, sprawią, że nadamy temu pomieszczeniu naprawdę wyjątkowy charakter. Podpowiadamy najbardziej optymalne rozwiązania.

 

Symbioza zmywarki i zlewozmywaka w nowoczesnej kuchni

Na przestrzeni ostatnich lat zmywarka stała się tak samo powszednim elementem wyposażenia kuchni jak lodówka, płyta grzejna, czy piekarnik. Nie da się ukryć, że większości z nas kojarzy z komfortem użytkowania, dużą oszczędnością czasu oraz wody (jeśli zdecydujemy się na model z trybem eko). W zmywarce możemy umyć niemalże każdy rodzaj naczyń; wkładamy do niej do niej talerze, kubki, miski, filiżanki, ale także sztućce, garnki i patelnie. Nie wymyjemy tu jednak wszystkiego. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wkładać tam delikatnych kryształów czy cienkiego szkła. Zamiast nieskazitelnej czystości doprowadzimy w ten sposób do ich zmatowienia, a w konsekwencji do nieuniknionego zniszczenia. Także zaschnięte talerze, czy garnki nie poddadzą się tak łatwo, bo wymagają dokładnego oczyszczenia ręcznego. I tu z pomocą przychodzi kuchenny zlewozmywak. Teraz oczywiście w nowoczesnym wydaniu, z wieloma dodatkowymi funkcjami, pomagającymi nam w codziennych czynnościach, odbywających się w kuchennej strefie zmywania.

Komfortowa wielofunkcyjność

Pomimo tego, że w większości nowoczesnych kuchni obecna jest zmywarka, w każdym domu musi się znaleźć także zlewozmywak. Pozostaje pytanie, jak przy tak dużym wyborze producentów i funkcji, wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni? Poza myciem naczyń zlewozmywak jest niezbędny do wykonywania podstawowych czynności, szybkiego mycia ręcznego, ale także oczyszczenia i przygotowywania produktów spożywczych, potrzebnych do przyrządzania posiłków. Idealnie sprawdza się także przy większych naczyniach, które w zmywarce zajęłyby zbyt dużo miejsca, przekładając się na mało efektywne wykorzystanie urządzenia.

Ergonomia priorytetem w nowoczesnej kuchni

Słynna koncepcja osi w zlewozmywakach BLANCO przeprowadza nas przez poszczególne etapy, wpływając na płynny przebieg prac wykonywanych wzdłuż strefy zmywania. Takie zlewozmywaki dają możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni komory. Modele takie jak Etagon 700-U będą doskonale współgrać z blatem granitowym, z konglomeratu kwarcowego, czy spieku, a wyjątkowo duża komora pozwoli na większą swobodę podczas prac kuchennych. Warto też wspomnieć o modelach z komorami, posiadającymi wewnątrz wyprofilowaną krawędź, na której można oprzeć wytrzymałe i bardzo stabilne szyny ze stali szlachetnej. Dzięki temu zyskujemy dodatkowy funkcjonalny poziom, a zwykła pojedyncza komora staje się samowystarczalnym centrum kuchennym. Na takich szynach postawimy np. pojemniki, garnki lub patelnie. Warzywa pokrojone na desce do krojenia, opartej na krawędzi komory, łatwo zsuniemy bezpośrednio do naczynia ustawionego na szynach w komorze. W tym czasie na najniższym poziomie, na dnie komory, opłuczemy pozostałe warzywa. Szyny umieszczone na krawędzi w komorze posłużą także do wysuszenia zmywaków, a nawet jako stylowe podkładki pod gorące naczynia.
Model Axia III 6 S to z kolei przykład funkcjonalnego zlewozmywaka do blatu laminowanego, czy drewnianego. Płynny przebieg prac kuchennych wzdłuż jednej osi, z pomocną przesuwaną szklaną lub jesionową deską do krojenia w komplecie, znacznie ułatwi umieszczenie składników potrawy bezpośrednio w garnku lub naczyniu. Dodatkowym udogodnieniem będzie z pewnością wielofunkcyjna odsączarka, którą w dowolny sposób zawiesimy w komorze głównej zlewozmywaka.
To nie wszystko! Zlewozmywaki BLANCO wyposażone są dodatkowo w zakryty przelew C-overflow i system odpływowy InFino – elegancko zintegrowany i niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości.

Producenci zlewozmywaków wskazują zupełnie nowe spojrzenie na wygodę w nowoczesnej kuchni. Dostęp do bardzo atrakcyjnego wyposażenia dodatkowego,d użej różnorodności materiałów oraz kolorów i większych pojemności sprawia, że strefa zmywania staje się wyjątkowo ergonomicznym i designerskim centrum kuchennym. Warto wykorzystać tę wiedzę i wybrać do swojej strefy zmywania najnowsze i najlepsze rozwiązania, których szeroki zakres można poznać i osobiście doświadczyć w kuchniach, wyeksponowanych w salonach firmowych HALUPCZOK.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Comitor, wyłącznego dystrybutora BLANCO.

W nowoczesnych kuchniach zauważalnym trendem jest odchodzenie od klasycznych zlewozmywaków, składających się tylko z komory do mycia. Dostępne na rynku modele posiadają przydatne dodatkowe funkcje, dzięki którym zmywanie i przygotowanie posiłków staje się wyjątkowo komfortowe. Współczesne kuchnie z segmentu premium wyposażane są teraz w zlewozmywaki z ociekaczem, odsączarką, automatycznym korkiem, czy tzw. koncepcją osi. Dzięki tym nowoczesnym funkcjom można bez problemów umyć wszystkie naczynia oraz szybko i wygodnie przygotować produkty spożywcze do dalszej obróbki. Pamiętajmy, że decydując się na modele z większą liczbą funkcji, zyskujemy zlewozmywak wydajniejszy w codziennym użytkowaniu.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok