main image: Elegancka kuchnia – 7 wcieleń
Elegancka kuchnia może być ciemna i połyskująca lub lekka, biała i pełna matowych frontów. Poniżej znajdą Państwo 7 gotowych inspiracji będących sumą zebranych obserwacji podczas ostatnich targów Eurocucina w Mediolanie oraz Living Kitchen w Kolonii.

Elegancka kuchnia z salonem

Przez wieki kuchnia była pomieszczeniem, do którego nie zapraszano gości. Magia przyjęć odbywała się w salonie. Gospodarze nie chcieli, by ktokolwiek widział, jak przygotowywanie eleganckich potraw wygląda… od kuchni.

Dziś jest zdecydowanie inaczej, co widać po najnowocześniejszych kuchennych aranżacjach. Designerskie sprzęty, modny ekspres do kawy czy miedziane garnki – każdy chce się nimi pochwalić! Posiłki przygotowywane są często wspólnie, więc większa przestrzeń oznacza większą swobodę. Kultywując rodzinną bliskość chcemy spędzać czas razem, dlatego elegancka kuchnia otwarta na salon jest do tego idealnym tłem.

Biała elegancka kuchnia – uniwersalny i modny design

Najpopularniejszym wcieleniem elegancji w pomieszczeniu do gotowania jest biała, elegancka kuchnia. Takie wnętrze będzie idealną podstawą do stylizacji w wielu różnych  stylach.

Skandynawskim – biel i drewno, jak w kolekcji Halupczok Madera.

Nowoczesnym – sterylność i liczne światła LED jak w „kolekcji przyszłości” Halupczok Siena.

Hampton’s – amerykańska praktyczność i rzemieślniczy kunszt kuchni Bristol.

Uniwersalnym – drewniane dodatki i proste fronty z serii Lucca Vetro pasują do większości wnętrz. Świetnie komponują się także z parkietem europejskim, jaki można spotkać w blokach, kamienicach i w nowym budownictwie.

Funkcjonalność i uniwersalność zależeć będzie od wstępnego projektu i wybranej zabudowy. Konkretny styl można natomiast wprowadzić za pomocą dodatków – bibelotów na półkach, sztuki na ścianach, nowoczesnych lub rustykalnych sprzętów kuchennych.

Elegancka kuchnia – pomysły na aranżacje

To mit, że elegancka kuchnia musi być niepraktyczna i zimna. Udowadniają to liczne aranżacje z targów Living Kitchen, a w katalogu Halupczok – m.in. kolekcja Valentia, w której połączono wyrafinowany design z praktycznymi rozwiązaniami. W efekcie jest elegancko i niebanalnie. Zróżnicowane wysokością blat wyspy i stół jadalniany, przy których można również wypić kawę czy przeczytać gazetę, miejsce na doniczki z ziołami, mobilne organizery porządkujące kuchenne akcesoria – w takiej kuchni komfortowo będzie przebywać na co dzień.

Valentia – elegancka kuchnia, której loftowy charakter podkreślają surowość materiałów, finezyjna gra faktur i kolorystyka w tonacji szarości skały.

Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że najbardziej elegancko w kuchni prezentuje się marmur i inne naturalne kamienie. Szczególnie cenione były te, na których widać było naturalny wzór marmurowych żył, jak słynny marmur Carrara czy Calacatta. Taki intensywny, wielowymiarowy efekt udało się osiągnąć w  kolekcji Halupczok Ariana dzięki spiekowi kwarcowemu. Tak oto powstała elegancka kuchnia, która miejscami skrzy się niczym biżuteria – w pełni w zgodzie z najnowszymi trendami, a jednocześnie ponadczasowa jak marmurowe wnętrza epoki starożytności. Poznajcie dwa oblicza elegancji zamkniętej w projekcie kuchni Ariana – złotą i wersję utrzymaną w ciemnych tonacjach.

Ariana – za elegancką estetyką kryją się unikalne i funkcjonalne rozwiązania, towarzyszące materiałom o wyrafinowanym deseniu.
Ariana – elegancka kuchnia w złocie, w której wyraziste zestawienie matu z połyskiem, fazowanego szkła i połyskującego lakieru, zabierają nas w stylistyczną podróż po odległych krańcach globu.

Kolorystyka eleganckiej kuchni

W poszukiwaniu elegancji w kuchni warto sięgnąć również po nietuzinkową kolorystykę. Biel i czerń to klasyczne barwy wprowadzające do wnętrza wykwintność, jednak jak potwierdzają kolekcje mebli kuchennych wyeksponowane podczas mediolańskich targów Eurocucina, zastosowanie odważnych, wyrazistych tonacji jest również „trendy”. Wśród nowoczesnych tendencji jest sporo bardziej zdecydowanych propozycji, które wywołują oszałamiające wrażenie. Do takich tendencji nawiązuje kolekcja Ariana w złotym wariancie. Czy jest coś bardziej eleganckiego od złota? Projekt tej kuchni udowadnia, że nie. Dopasować ją do wymiarów Państwa wnętrza, tak by stworzyć elegancką kuchnię z salonem, pomoże nasz doradca. Warto się z nim skontaktować, by umówić termin i porozmawiać o szczegółach.

Znajdź najbliższy salon

Odwiedź nas

Współpraca zagraniczna

Zostań partnerem Halupczok

Veneta Cucine

Włoskie meble kuchenne