Kilka słów o luksusie

Obecne znaczenie słowa luksus, nierozerwalnie powiązanego z pojęciem ekskluzywności, do jakiego przywykliśmy dziś, nie było tak oczywiste w przeszłości. W wieku XVII,  jeden z czołowych przedstawicieli klasycyzmu francuskiego, Jean de La Fontaine zdefiniował jako luksusowe to co delikatne. Jednak wraz z przemianami społeczno – gospodarczo – kulturowymi pojęcie to zaczęło ewoluować, nabierając bardziej współczesnego sznytu. Słowo luksus zyskało nową etymologię, zgodnie z którą terminem tym zaczęto określać przedmioty powszechnie niedostępne, wymagające więcej wysiłku twórczego, a i zasobności portfela, by je posiąść. Produktom określanym mianem luksusowych zaczęto przypisywać walory wyjątkowości. Czegoś co wartościowe i rzadkie.

Bez wątpienia, z terminem ekskluzywności łączono także styl życia, który świadczył o majętności i odniesionym społecznym lub zawodowym sukcesie. Niewątpliwie, współcześnie pod terminem „luksusowe” kryją się dobra materialne, bądź rodzaj oferowanych usług, które wyróżnia wysoka jakość wykonania. Dobra ekskluzywne- nowoczesne kuchnie z wyspą, luksusowa biżuteria, czy ekskluzywne samochody – to te, które charakteryzują się kunsztownym artystycznym wykonaniem. Bezsprzecznie, powstają w ramach złożonego procesu – doboru trwałych materiałów, opracowania autorskich rozwiązań, skomplikowanego cyklu produkcyjnego i te, które nie są dostępne od ręki.

Zdj. Kolekcja mebli kuchennych Fenice o ryflowanych złotych frontach. Fot. Halupczok

Ekskluzywne nowoczesne kuchnie z wyspą, a ich indywidualizm

Niewątpliwie, każda kolekcja mebli kuchennych, która powstaje na wymiar,  jest spektakularnym zbiorem rozwiązań o osobistym charakterze. Jej projekt ściśle odpowiada na potrzeby, oczekiwania, ale i styl życia czy preferencje stylistyczne właścicieli wnętrza. Powiedzieć, że jest wyjątkowa i niepowtarzalna nie jest w tym przypadku przesadą. Indywidualizm projektu cechuje powstałe w ten sposób klasyczne, ale i nowoczesne ekskluzywne kuchnie. Z wyspą, czy półwyspem, o dowolnie wybranym układzie mebli i kolorystyce. Niewątpliwie, indywidualizm rozpoczyna się już na etapie badania potrzeb domowników. Ich styl życia, liczebność członków rodziny czy obecność małych dzieci, wszystko to determinuje, w którą stronę projekt kuchni będzie ewoluował.

Nieprzypadkowy jest również dobór materiałów. Miłośnicy naturalnych wnętrz skłonią się ku kuchniom, w którym dominują naturalne materiały. Naturalne drewno o pięknym rysunku słojów, kamień, marmur lub spieki kwarcowe o imponującym, przyciągającym uwagę deseniu. Z kolei osoby, którym bliski jest styl industrialny sięgną po proste, nieco surowe formy, niczym z nowojorskich loftów. A zestawienie ich z domieszką naturalnego drewna i mobilnych zindustrializowanych wręcz rozwiązań, podkreśli wyjątkowy charakter kompozycji. W ten sposób powstają miejsca osobiste, których właściciele wnoszą swój autorski wkład w projekt i finalny kształt kuchni.

Obejrzyj indywidualne wnętrza spod dłuta rzemieślników Halupczok

Ekskluzywne, nowoczesne kuchnie z wyspą a manualne rzemiosło

Tworzone na zamówienia wypoczynkowe meble ekskluzywne, nowoczesne kuchnie z wyspą czy luksusowe zestawy mebli ogrodowych, pochodzące od najlepszych projektantów i wykonawców. Wszystko to tworzy gamę wyposażenia wnętrz, która bez pierwiastka ludzkiego, wprawnego oka i ręki rzemieślnika, nie byłaby wyjątkowa. To manualna rzemieślnicza praca jest wartością, jaka stoi za każdą kolekcją mebli, określaną mianem luksusowej. Madera, nowoczesna kuchnia z wyspą, wielokrotnie nagradzana przez ekspertów rynku meblarskiego oraz architektów wnętrz, jest tego wyśmienitym dowodem. Powstała z inspiracji naturalnym pięknem, łączy wyjątkową estetykę z praktycznością rozwiązań. Ponieważ powstała z naturalnego drewna dębowego oraz spieku kwarcowego o niebywałym deseniu, znajdzie uznanie wśród miłośników wnętrz naturalnych. Zintegrowany z wyspą kuchenną mini-ogródek umożliwia własną uprawę aromatycznych ziół, dając ukojenie i satysfakcję codziennego obcowania z przyrodą. Jednak to dopiero początek zalet, jakie niesie projekt tej kuchni na wymiar.

Zdj. Deseń wyspy kuchennej w kolekcji Madera przywodzi na myśl rozgwieżdżone niebo. Fot. Halupczok

Nieregularnie falowane fronty o intrygującej, głębokiej barwie to ozdobny akcent, definiujący wyrazisty charakter kuchni Madera. Ich widowiskową barwę, która harmonijnie zestawiona jest z matową czernią, uzyskano dzięki autorskiej technologii lakierowania. Opracowana została przez dział Badań i Rozwoju w firmie Halupczok, specjalnie dla kuchni Madera. Metoda ta umożliwia, w procesie ręcznego nałożenia warstwy patyny, wydobycie naturalnego rysunku drewna. Zamysłem projektantów było podkreślenie imponujących słojów dębu. Dostrzegli w nim wyjątkowy wzór, walor stworzony przez naturę.   

Fronty meblowe o unikatowej formie

Indywidualny deseń, faktura oraz kolor frontów to nieodłączny element cechujący nowoczesne ekskluzywne kuchnie na wymiar. Z wyspą lub barkiem, w kształcie litery L lub z aneksem, wszystkie noszą osobisty rys ich użytkowników. Nie ma dwóch identycznych. Spójrzmy na nowoczesną kolekcję mebli kuchennych Marrone, w której zestawiono fronty meblowe o barwie antycznego brązu z marmurowym dekorem wyspy kuchennej. Wysmakowane wnętrze spełnia najbardziej wymagające oczekiwana wobec stylu i elegancji. Barwa wyspy kuchennej niemalże przywodzi na myśl pustynny krajobraz, łagodniejący w zestawieniu z orientalną elegancją lśniących frontów. Powstała z myślą o miłośnikach stylistyki glamour, łączącej wyrafinowanie, przepych, szyk i luksus.

Ponieważ imponująco połyskujący koloryt frontów szafek, powstał w wyniku zatopienia w powłoce lakierniczej drobinek prawdziwego brązu, jest wyjątkowy. W zależności od ilości drobinek metalu odcień jest mniej lub bardziej lśniący. Decyzja pozostaje w gestii klientów. Dlatego też trudno znaleźć dwie identyczne kuchnie Marrone. Mimo, że mogą być podobne, nigdy nie będą identyczne. W ten sposób powstają unikatowe nowoczesne kuchnie z wyspą lub w innym, dowolnym układzie, serce domu i spokojna stylowa oaza.

Ekskluzywne nowoczesne kuchnie_Marrone_Halupczok
Zdj. Fronty meblowe kuchni Marrone z domieszką naturalnego brązu. Fot. Halupczok

Pomysłowo zaprojektowane w Marrone oświetlenie, uwypukla na frontach słoje naturalnego drewna. Przeszklona drewniana witryna, dzięki wewnętrznemu systemowi świateł LED, dumnie może eksponować kolekcje filiżanek do kawy i filigranowe kieliszki na ulubione trunki.  Ponieważ drewno jest surowcem naturalnym, jego największą zaletą jest niepowtarzalność wzorów, jakie stworzyła natura. Istotnie, nieregularność rysunku drewna, jego barwa i deseń to niezwykły zbiór zalet i element decydujący o unikatowym charakterze nowoczesnej Marrone. Eleganckie, trwale materiały, ergonomicznie ulokowane urządzenia AGD oraz zmyślne systemy przechowywania, ukryte w pojemnych szafkach i podświetlonych szufladach,  wszytko to sprawia, że Marrone sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Zobacz jak szykownie prezentuje się kuchnia Marrone

Ekskluzywne, nowoczesne kuchnie z wyspą – aranżacje

Czym dziś odznaczają się ekskluzywne, nowoczesne kuchnie z wyspą? Bez wątpienia, na pierwszy plan wysuwają się najwyższej klasy materiały wykończeniowe, o ponadczasowym wzornictwie i unikalnym deseniu. Pełne smaku i wyrafinowanego stylu, godne najbardziej wymagających klientów. Eleganckie meble kuchenne potrafią zmienić przeciętne pomieszczenie domu w miejsce klimatyczne, wyjątkowe i zachwycające na co dzień. Z pewnością do takich należą kuchnie Halupczok. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

O kuchni z wyspą, jaką jest Fenice można niemalże  powiedzieć, że luksus ma we krwi. Złota barwa frontów meblowych, inspirowana kolorem cennego kruszcu, lokuje Fenice w kanonie nowoczesnych ekskluzywnych kuchni z wyspą. Łączy innowacyjne materiały i desenie, a efekt tego zaskakuje i zachwyca. Subtelnie lśniące, pionowo ryflowane złote fronty meblowe to dekoracyjny zabieg, którego urokowi mało kto się oprze.

Ekskluzywna kuchnia z wyspą_Halupczok_złota kuchnia
Zdj. Zdalny system zarządzania oświetleniem w kuchni Fenice pozwala zmieniać natężenie i barwę oświetlenia. Fot. Halupczok

Niewątpliwie, kolekcja powstała z wielkim rozmachem dla osób odważnych, ceniących sobie wnętrza określone, w zdecydowanym charakterze. Precyzja, z jaką zestawiono ze sobą różnorodne materiały wybija się tutaj na pierwszy plan. Połączenie podświetlonych przeszkleń, barwy złota urzeka fascynuje i urzeka. A skomponowany w podobnym deseniu spiek kwarcowy, o delikatnym użyleniu sprawia, że tego typu luksusowe nowoczesne kuchnie z wyspą, stają się obiektem pożądania. Projektanci z konsekwencją zastosowali go w wielu miejscach, tworząc harmonijną całość, układającą się we wzorniczą opowieść. Pojawia się na blacie wyspy kuchenne, w przestrzeniach między frontami, jak i pod kunsztownie wyciętymi złotymi uchwytami.

Na styku estetyki i technologii

Jednakże, nie tylko estetyka zachwyca w projekcie kuchni Fenice. Innowacyjna technika wykonania oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania czynią z Fenice miejsce przyjazne i łatwe w użytkowaniu, jak i nowoczesne. Niewątpliwie przy tworzeniu i tej kolekcji mebli nie zabrakło dotyku ludzkiej dłoni i wysiłku, jaki podjęto w procesie jej powstawania. Dębowe fronty, w kojącym odcieniu ciepłego beżu, powstały przy wykorzystaniu autorskiej technologii lakierowania.

Bez wątpienia, to dzięki niej udało się wydobyć z powierzchni naturalnego drewna piękny rysunek słojów. Ich wizualny efekt finalny okupiono wieloma próbami w dziale badań i rozwoju firmy. Niewątpliwie ich finezyjna forma czyni obecnie je interesującym akcentem dekoracyjnym. System oświetleniowy, w jaki wyposażono narożne przeszklenia, oparto na nowoczesnej technologii. Pozwala za pomocą dedykowanego pilota, lub aplikacji mobilnej w smartfonie, zarządzać natężeniem światła, a także jego barwą. Luksus w kolekcji Fenice to zarówno unikatowy design, jak i rozwiązania oparte na nowatorskich, zaawansowanych technologiach. To one czynią z niej miejsce wyjątkowo ekskluzywne.

Obejrzyj więcej kuchni w eleganckim odcieniu złota

Jak urządzić ekskluzywną, nowoczesną kuchnię z wyspą z drewna?

Wnętrza luksusowe charakteryzuje wyjątkowa innowacyjność w podejściu projektantów do kilku kwestii: wzornictwa, palety zastosowanych rozwiązań oraz współczesnych inteligentnych technologii. Nie bez znaczenia będą również wysokiej jakości sprzęty AGD, sprawdzonych zaufanych marek oraz solidność wykonania, gwarantująca meblom długie życie.

Spójrzmy na kuchnię Toscana. Niewątpliwie, połączenie szlachetnych materiałów, inteligentnych systemów smart kitchen i wysokiej klasy urządzeń AGD czyni z niej wnętrze prawdziwie luksusowe. Do jej stworzenia sięgnięto po palisander o urokliwym rysunku. Ten egzotyczny gatunek drewna nie tylko urzeka deseniem i barwą, ale i zapachem, dla niektórych przypominającym różę. Oczywiście wedle potrzeb, w procesie produkcji mebli, woń tę można wyeliminować. Na uwagę zasługuje również bogate usłojenie o niezwykle imponującym rysunku, niekiedy tworzącym skomplikowany wzór. To szlachetne drewno nada każdemu wnętrzu niebanalnego wyglądu i bardzo ekskluzywnego designu. Szlachetność materiałów, to pierwszy z gamy czynników, który stawia kolekcję Toscana na równi z innymi ekskluzywnymi, nowoczesnymi kuchniami z wyspą. Obok nietuzinkowej estetyki, palisander charakteryzuje duża odporność na zarysowania. To drewno dość twarde i trudne w obróbce, ale dzięki temu nie ulega wgnieceniom, dobrze znosi wilgoć. W kolekcji Toscana ciepły odcień palisandru połączono z  satynową gładkością matowej czerni.

Zobacz jak w pełni prezentuje się kuchnia Toscana

Kontynuując, przejdźmy do kolejnego czynnika, świadczącego o ekskluzywności Toscany- gamy rozwiązań, w jakie ją wyposażono. Na pierwszy plan wysuwa się mobilny blat wyspy kuchennej. Uruchamiany elektrycznie za pomocą pilota lub z poziomu smartfona, odsłania płytę grzewczą. Niewątpliwie po rozsunięciu odgrywa rolę dodatkowej przestrzeni roboczej, dla kulinarnych eksperymentów. Takie rozwiązanie zaprezentowane gościom, wzbudzi niemałą sensację. Walory funkcjonalne mobilnego blatu podnosi czarny matowy laminat, jaki zastosowano przy jego konstrukcji. Jest to innowacyjny materiał, który powstał przy użyciu nano – technologii. Pozwala ona zniwelować, powstałe podczas codziennego użytkowania,  drobne zarysowania powstałe na powierzchni blatu. Wystarczy użyć ciepła żelazka i zwykłej szmatki. Niewątpliwie, ta niezwykle przydatna cecha wydłuża żywotność zarówno blatu, jak i kuchni Toscana.

Luksusowe kuchnie z wyspą_kuchnia z drewna_drewniana kuchnia z wyspą_Halupczok
Zdj. Nowoczesna kuchnia z wyspą Toscana wyposażona w system smart. Fot. Halupczok

Kuchnię wyposażono w system smart home, w ramach którego zarządzać można nie tylko blatem, ale i oświetleniem. Wyrazista kolorystyka fornirów o zjawiskowym rysunku słojów, połączona z najnowszą technologią, tworzy z Toscany ekskluzywną, nowoczesną kuchnię z wyspą – miejsce, w którym gotowanie zyskuje zupełnie inny wymiar.

Autorskie rozwiązania miarą luksusowego wnętrza

Autorskie rozwiązania, jakie nie każdy producent mebli na indywidualne zamówienie posiada w swoim portfolio, nadają wnętrzu wyjątkowości. Dają pewnik unikalnego stylu i funkcjonalności, których próżno szukać wyposażając przestrzeń w sklepach meblowych, oferujących gotowe produkty. System podświetlenia uchwytu meblowego w kolekcji Siena, za pomocą bezkablowej instalacji świetlnej, to rozwiązanie jakie opracowali technolodzy działu badań i rozwoju w firmie Halupczok. Bez wątpienia, demonstruje pionierski charakter tej kolekcji.  Rozwiązanie spotkało się z ogromnych uznaniem ekspertów polskiego rynku meblarskiego. Innowacyjność tego systemu została doceniona patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej. Śmiałe rozwiązania, na miarę XXI wieku, jakie zastosowano w kuchni Siena, nadały jej futurystycznego pierwiastka. Innowacyjność palety rozwiązań , jaką charakteryzuje sie nowoczesna kuchnia Siena , uzupełnia mobilny blat. Wysunięty elektrycznie z półwyspu za pomocą dedykowanego pilota,  pełni rolę stolika kawowego lub śniadaniowego, dodatkowego blatu roboczego, a nawet miejsca do nauki czy pracy zdalnej. Autorskie podejście do projektu tej kuchni demonstruje jej pionierski charakter.

Polecamy artykuł  Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Kuchnia z wyspą_Ekskluzywne nowoczesne kuchnie z wyspą_smart kitchen_Halupczok
Zdj. Opatentowany system oświetlenia uchwytu meblowego w kuchni Siena. Fot. Halupczok

Godnym uwagi jest fakt, że estetyka kuchni Siena idzie w parze z zaawansowaną technologią, w jaką ją wyposażono. Lekko połyskujące fronty meblowe o grafitowym, niemalże czarnym odcieniu, zestawiono z naturalnym drewnem. Jego delikatny wzór podkreśla naturalne korzenie, z jakich projektanci czerpali inspiracje. Nowoczesną bryłę kuchni rozświetlono, czyniąc z niej czarujące i funkcjonalne wnętrze zarazem. Za jej futurystyczną linią skrywa się mnogość funkcjonalnych rozwiązań. Siena, podobnie jak inne kuchnie z półwyspem, dysponuje sporą przestrzenią do przechowywania. Dlatego, że dodatkowy blat półwyspu to więcej szafek w zabudowie. Pojemne szuflady wyposażono w antypoślizgowe maty, ułatwiające utrzymanie porządku pośród licznych kuchennych niezbędników. Szafki górne otwierane są elektrycznie, by maksymalnie podnieść komfort użytkowania mebli. Szafki narożne zaopatrzono w systemy wysuwne, które pozwalają z łatwością sięgnąć po najdalej skryte talerze, garnki czy małe AGD.

Ekskluzywne nowoczesne kuchnie z wyspą_Halupczok_kuchnia z półwyspem
Zdj. Mobilny blat wysuwany z półwyspu w kuchni Siena. Fot. Halupczok

Reasumując, ekskluzywne meble do kuchni dodają prestiżu i elegancji wnętrzom. Jednak postrzeganie ich luksusu, jedynie przez pryzmat odpowiedniej kwoty, jaką trzeba za nie zapłacić, wydaje się powierzchowne. Bezsprzecznie, ważny jest stosunek ceny do jakości. Tam, gdzie jakość wykonania jest wysoka, dobrane materiały nowatorskie, a rozwiązania autorskie, oparte na specjalnie opracowanych technologiach, tam rodzi się ekskluzywność. Bez wątpienia, takie meble stanowią połączenie wysublimowanego, wyrafinowanego, a jednocześnie szykownego stylu, niejednokrotnie z nutą fantazji i nonszalancji. Jakość, estetyka, autorstwo i tradycja to niezmienne wartości, z jakich wyrastają ich projekty. Wnętrza luksusowe to także te, które są unikalne i niepowtarzalne, szczególnie w dobie nasilającej się tendencji  konsumpcjonizmu.