Drewniana kuchnia nowoczesna znacznie odbiega od tego, jak wyglądała lata temu. Obok tradycyjnych wzorów pojawiają się nowe rozwiązania, które są możliwe dzięki wizji projektantów i najnowszym technologiom obróbki drewna. Poniżej podpowiadamy gotowe pomysły z portfolio kolekcji Halupczok.

Drewniana kuchnia – nowoczesna aranżacja

Drewniana kuchnia, nowoczesna w stylu i formie, wygląda nieco inaczej niż tradycyjne kuchenne wzory. Można znaleźć w niej szafki do przechowywania, ale zamiast fantazyjnie rzeźbionych drzwiczek i kolorowych szybek sprzed lat częstsze są gładkie fronty – jak w kolekcji Halupczok Ariana. Jeśli już pojawiają się dekory, to wynikają one z możliwości, jakie dają nowatorskie techniki obróbki drewna. Przykładem może być laserowy wzór jodełki na frontach szafek w kolekcji Halupczok Marsala.

MARSALA – drewniana kuchnia nowoczesna. Motyw jodełki na frontach mebli to kwintesencja stolarskiego artyzmu.

Minimalistyczna forma pozwala wysunąć na pierwszy plan dekoracyjny rysunek słojów drewna, jak na frontach meblowych w kolekcji Rivoli. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania ruchome, zwiększające potencjał funkcjonalny i estetyczny kuchni. Mogą one doskonale odnaleźć się w projekcie nowoczesnej kuchni. Drewniany, wysuwany stolik kawowy w kolekcji Halupczok Grazia to przykład na to, jak prostota takiego rozwiązania wpisuje się w nowoczesny styl. Mobilne elementy – takie jak elektrycznie uruchamiane barki, blaty czy wysuwane półki – pozwalają nadać temu samemu wnętrzu różne funkcje, zależnie od pory dnia i aktualnych potrzeb domowników.

GRAZIA – drewniana kuchnia nowoczesna w stylu minimal art desing.

Główna zasada w nowoczesnej kuchni wykończonej drewnem powinna brzmieć: im większa prostota formy, tym lepiej. Drewno samo w sobie – w rysunku słojów i fakturze – jest  dekoracyjnym materiałem. W nowoczesnych, drewnianych kuchniach uzupełniają je jak najprostsze formy mebli, co zobaczyć można np. w kolekcji Lucca Vetro. Nowoczesna kuchnia drewniana z kolekcji Toscana, oprócz wielu praktycznych rozwiązań – m.in. w zakresie utrzymania czystości, funkcjonalności i ergonomii – dzięki unikalnemu połączeniu ciepła egzotycznego forniru z satynową gładkością matowej czerni tworzy prawdziwie eleganckie wnętrze.

TOSCANA – drewniana kuchnia nowoczesna stanowiąca unikalne połączenie ciepła egzotycznego forniru z satynową gładkością matowej czerni.

Nowoczesna drewniana kuchnia – jak dobrać kolory?

Drewniana kuchnia w nowoczesnym wydaniu to przede wszystkim barwa i faktura samego drewna. Dodatkowe ozdoby stają się zbędne. Poniżej kilka inspirujących  kolorów drewnianych kuchni, które dominowały na ostatnich targach Imm Cologne w Kolonii i podczas targów Maison & Objet w Paryżu:

  • elegancka czerń i czekoladowy brąz gatunków egzotycznych drewna,
  • skandynawska prostota naturalnego dębu,
  • tradycyjne ciepło orzechowego blatu,
  • czerwień mahoniu i podobnych gatunków drewna,
  • drewno wędzone i postarzane, przypominające beczkę lub ściany starej chaty,
  • drewno bielone i przecierane, jak szafki w domu na francuskiej prowincji.

To tylko garść przykładów kolorów i wzorów naturalnego drewna w kuchni. Nowoczesne faktury i prostota form pozwalają wybić się im na pierwszy plan. Dlatego często w projektach wnętrz drewno zestawione jest z bielą, jak w kolekcji Halupczok Rivoli. To ułatwia dobranie dodatków na późniejszym etapie. Wystarczą białe lub drewniane elementy dekoracyjne: podkładki, ramki czy donice, korespondujące z uniwersalną kolorystyką, jaka panuje w kuchni.

RIVOLI – drewniana kuchnia nowoczesna o wysmakowanej formie i subtelnej elegancji, którą osiągnięto dzięki połączeniu ciepła naturalnego drewna oraz chłodu połyskującej bieli.

Drewniana kuchnia nowoczesna – ciekawe pomysły na aranżacje

Przyjrzyjmy się kilku pomysłom na aranżację. Jak drewniana kuchnia nowoczesna radzi sobie z popularnymi problemami kuchennych wnętrz? Jasny, ciepły odcień drewna, białe szafki i blaty – trudno o jaśniejsze połączenie. Dlatego taka drewniana kuchnia sprawdzi się w ciemnym czy małym pomieszczeniu, rozświetlając je i zwiększając optycznie jego gabaryty.

W starych domach czy kamienicach minimalistyczne aranżacje z drewnem pozwalają zachować tradycyjny styl, jednocześnie wprowadzając lekkość i nowoczesność. Aranżacje jak w kolekcji Halupczok Stafford to podstawa stylu Hamptons, gdzie zabytkowe wille wykańcza się właśnie na biało i w drewnie, by subtelnie wprowadzić ich wystrój w XXI wiek.

Z kolei w nowym budownictwie drewno dodaje przytulności i domowego ciepła. Nie chodzi oczywiście o boazerię od sufitu do podłogi, lecz nowoczesne, drewniane aranżacje w kuchni jak Halupczok Liguria czy Bristol.

MADERA – drewniana kuchnia nowoczesna, która ujmuje śmiałym i nowoczesnym podejściem do wzornictwa

Drewno w nowoczesnej kuchni

Drewno to materiał, z którym współczesne technologie są w stanie zrobić wiele podczas procesu obróbki. Drewniana kuchnia nowoczesna to często takie nowatorskie warianty jak prasowane, klejone i gięte drewniane elementy. Efektem jest ciekawa faktura, jak w przywodzącej na myśl marokańskie złoto  kolekcji Ariana, czy efektowny deseń egzotycznego forniru w kolekcji Toscana.

W najbliższym czasie wizyta na zagranicznych targach wnętrzarskich może być niemożliwa. Nie oznacza to jednak, że nie mogą Państwo poznać najnowszych trendów. Zapraszamy do naszych salonów Halupczok, gdzie można dotknąć drewnianych elementów nowoczesnych kuchni i zobaczyć je w świetle dziennym. Przygotowane przez projektantów Halupczok gotowe aranżacje inspirują do własnych poszukiwań podczas urządzania strefy kuchennej.