Wygląd wnętrz domów i mieszkań ulega modyfikacjom wraz ze zmianą stylu życia mieszkańców. Kolejne pomieszczenia i strefy z nieodzownych stają się zbędne, a inne w tym czasie zyskują nową funkcję lub wygląd. Tak jest z pomieszczeniami kuchennymi, które coraz częściej przybierają półotwartą formę – taką, jak nowoczesna kuchnia z półwyspem.

Nowoczesna kuchnia z półwyspem i jej praktyczne zastosowanie

Jaką ewolucję przeszło postrzeganie kuchni, można wyraźnie zobaczyć w dawnych filmach i serialach rodzimej produkcji. W pokazywanych scenach widać same potrawy, pojawiające się na stole, bez procesu ich przygotowania we wnętrzu kuchni, którego zazwyczaj nie pokazywała żadna z filmowych scen. Dlaczego? Najczęściej była ciasnym, wąskim pomieszczeniem, którym nie chciano się chwalić przed gośćmi.

Dziś wszystko się zmieniło. Obecnie równie chętnie co kiedyś spędzamy czas w gronie bliskich, ale już inaczej. Wspólne gotowanie, raczenie się winem czy pieczenie ciastek to przyjemność – w otwartym pomieszczeniu, z widokiem na pozostałe części mieszkania. Aranżacje kuchenne z półwyspem i otwarte kuchnie są do tego idealne. Kuchnia z półwyspem jest zdecydowanie warta pokazania. Dziś stanowi funkcjonalny element wyposażenia wnętrza z dodatkową rolą dekoracyjną.

STAFFORD – dodatkowe szuflady w zabudowie półwyspu kuchennego sprawiają, że wszystko co niezbędne znajduje się zawsze w zasięgu ręki.

Nowoczesna kuchnia z półwyspem – dlaczego warto?

Kuchnia z półwyspem ma co najmniej kilka zalet:

  • wnętrze optycznie wydaje się większe;
  • ergonomiczny układ półwyspu ułatwia domową logistykę – sprawne podawanie i przyrządzanie potraw;
  • przybywa miejsca do przechowywania, bo dodatkowy blat to również więcej szafek w zabudowie;
  • w kuchniach pozbawionych półwyspu zazwyczaj na blatach pod szafkami jest zbyt mało miejsca, co jest szczególnie dokuczliwe podczas korzystania z przestrzeni kuchni przez więcej niż jedną osobę jednocześnie;
  • stojąc przy półwyspie kuchennym, gospodarz jest zwrócony twarzą do gości i domowników, co sprzyja integracji i tworzy serdeczną atmosferę;
  • w kuchni z półwyspem jest jaśniej, niż gdyby była przegrodzona od salonu ścianą, nawet taką ze świetlikiem.
STAFFORD – z szerokiego blatu można korzystać z dwóch, a nawet trzech stron – dzieląc się przyjemnością wspólnego przygotowywania posiłków z rodziną i przyjaciółmi.

Kuchnia z półwyspem może być uwieńczeniem aranżacji całego domu. Pozostaje tylko wybrać jedną z kuchennych kolekcji Halupczok. W naszych salonach możecie Państwo zamówić gotową kuchnię pod wymiar, w której każdy element będzie do siebie pasował, a wszelki zakamarek przestrzeni funkcjonalnie wykorzystany według indywidualnych potrzeb.

Kuchnia z półwyspem – aranżacje, które zachwycą każdego

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji nowoczesnych kuchni z półwyspem, które zachwycą nawet najbardziej wymagających. Do małych kuchni, dla dużych rodzin i do nietypowych mieszkań.

Kuchnia z domowym biurem

Dziś coraz częściej różne domowe strefy przenikają się wraz ze zmieniającymi się zwyczajami mieszkańców. Szczególnie w czasie, gdy coraz więcej osób zaczęło uczyć się i pracować z domu. Sztywny podział na gabinet i pomieszczenia prywatne sprawdza się coraz mniej. Chcemy odpowiadać na maile czy rozmawiać on-line tam, gdzie najchętniej spędzamy czas – na kanapie lub przy stole w kuchni. Stąd coraz częstszym rozwiązaniem są kuchnie z półwyspem, gdzie dodatkowy blat można zaaranżować jako miejsce do pracy. Kuchnia z półwyspem Halupczok Calabria sprawdzi się idealnie. Pod blatem wygospodarowano miejsce na książki i inne potrzebne na co dzień przedmioty.

CALABRIA- wielbiciele eleganckiego designu docenią dodatkowe miejsce do ekspozycji ulubionych książek kucharskich.
ARIANA – stół jadalniany zintegrowany z wyspą kuchenną, obok podstawowej swojej roli z łatwością pełni funkcję komfortowego miejsca do pracy.

Uniwersalna prostota

Czy to w niewielkich mieszkaniach, czy w domu należącym do dużej rodziny – kuchnia z półwyspem, której układ maksymalnie ułatwia sprzątanie, sprawdzi się doskonale. Taki blat wystarczy tylko przetrzeć – brak zakamarków i kantów sprawia, że łatwiej jest zachować czystość. Szuflady na sztućce wyposażone w drewniane wkłady i dedykowane do szuflad głębokich organizery porządkujące przestrzeń pod blatem sprawiają, że sprzątanie staje się szybkie i intuicyjne, a kuchenne akcesoria utrzymane w ładzie.

CALABRIA – Biel i prostota formy ułatwia utrzymanie idealnego porządku.

Kuchnia z półwyspem przy małym metrażu

Może się wydawać, że kuchnia z półwyspem sprawdza się tylko w dużych pomieszczeniach, gotowych na dowolne pomysły aranżacyjne. Tymczasem może też być odpowiedzią na problemy występujące w małych kuchniach. Zamiast samego aneksu kuchennego, przy którym niewygodnie się pracuje, a miejsca zazwyczaj brakuje, wystarczy po konsultacji z architektem dodać półwysep – jak w aranżacji Halupczok Toscana. Taka kuchnia z półwyspem to rozsądny kompromis pomiędzy otwartą, a zabudowaną kuchnią.

TOSCANA – kuchnia z półwyspem porządkuje przestrzeń i wydziela czytelne strefy.

Kuchnia z półwyspem to dodatkowy potencjał powierzchni roboczej oraz przestrzeni do przechowywania. Stanowi również atrakcyjny sposób rozdzielenia, a jednocześnie połączenia kuchni i strefy dziennej – obszarów domu o różnych funkcjonalnościach.