Decyzja związana z zakupem mebli kuchennych wymaga wielu przemyśleń. Kuchnia powinna służyć domownikom przez długie lata. Dodatkowo, jest to niemały wydatek,w szczególności gdy chcemy mieć zabudowę z bardzo dobrej jakości materiałów, zaprojektowaną w zgodzie z zasadami ergonomii, z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów AGD. Do tego bezsprzecznie dochodzi walor estetyczny. Kuchnia modna to kuchnia ponadczasowa. Czy wybrać gotowe rozwiązania czy zdecydować się na rozwiązania skrojone na wymiar. Czy dobrze sprawdzi się niska zabudowa czy meble kuchenne do sufitu? Dziś postaramy się przybliżyć ten ważny temat i pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości z aranżacją nowej przestrzeni kuchennej. Zapraszamy do lektury.

Nowoczesne meble do sufitu. Kuchnia Imperia. Halupczok
Zdj. Kolekcja Imperia to nowoczesne meble kuchenne do sufitu. Fot. Halupczok

Meble gotowe czy na zamówienie?

Meble pod zabudowę na wymiar mają bez wątpienia przewagę nad gotowymi systemami. Co sprawia, że meble na zamówienie są lepsze? Przede wszystkim chodzi o możliwość maksymalnego zagospodarowania posiadanej przestrzeni. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać i zabudować miejsce nawet w bardzo skomplikowanych pomieszczeniach. Chodzi tu na przykład o nietypowy układ , występowanie skosów czy nie do końca planowanych zakrzywień ścian. Kuchnia na wymiar to także doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń, które często wymagają bardziej skrupulatnego planowania i swoistej gimnastyki projektanta, tak aby jak najbardziej efektywnie zorganizować przestrzeń.

O tym temacie już pisaliśmy na naszym blogu, zachęcamy do lektury artykułu „Nowoczesna kuchnia o małym metrażu. Wyzwanie projektowe”. Pamiętajmy, że konsultacja z ekspertami w dziedzinie projektowania wnętrz przy meblach pod sam sufit jest nieodzowna. To spore wyzwanie projektowe, któremu podołać może jedynie architekt bądź projektant wnętrz. Ekspercka porada pozwoli uniknąć wielu pomyłek, które wyjdą na jaw dopiero przy montowaniu gotowej zabudowy pod sufit. Gotowe meble cechuje uniwersalny wymiar, kształt i koncepcje rozwiązań, a przecież każde z naszych wnętrz jest inne. Meble na zamówienie pozwalają stworzyć zabudowę kuchenną pod sam sufit, co daje nam dodatkowe miejsce do przechowywania. Jakie jeszcze zalety mają meble kuchenne do sufitu?

Meble kuchenne na wymiar do sufitu – korzyści

O tym, że wysokie meble kuchenne pozwalają powiększyć przestrzeń do przechowywania już pisaliśmy powyżej. To bezsprzecznie jeden z największych atutów takiej zabudowy. W górnych szafkach można chować przedmioty, które rzadziej wykorzystywane są podczas kulinarnych eksperymentów. Można w nich przechowywać przedmioty, które nie powinny wpaść w ręce najmłodszych domowników. Górne szafki o ciekawie dobranych frontach stanowić mogą też element dekoracyjny i dopełniać kuchenną przestrzeń, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Górą zabudowę mogą stanowić eleganckie podświetlone witryny, w których eksponować można ulubioną zastawę lub butelki ze szlachetnym trunkiem. Meble kuchenne do sufitu optycznie powiększają też pomieszczenie, sprawiając, że wydaje się ono wyższe. Dodatkowym plusem jest to, że na górze mebli nie zbiera się kurz, co odejmuje nam dodatkową trudno dostępną powierzchnię do sprzątania.

Meble kuchenne do sufitu Bristol
Zdj. Kolekcja Bristol doskonale sprawdza się jako meble kuchenne do sufitu. Fot. Halupczok

Meble kuchenne do sufitu. Wady przekute w zalety

Pomimo, że meble kuchenne, zabudowa do sufitu to współczesny trend w meblarstwie, cieszący się niemałym powodzeniem, warto pomówić o ich ewentualnych wadach. Chociaż jawią się jako idealne rozwiązanie na wykończenie kuchni, niektórzy dostrzegają w nich słabości. Z łatwością jednak wiele z nich można przekuć w zalety, dzięki kilku sprytnym zabiegom. W opiniach na temat tego typu zabudowy na pierwszy plan wysuwają się zarzuty, że wysokie szafki są niepraktyczne. Ponieważ znajdują się stosunkowo wysoko, dostęp do nich jest utrudniony, a poprzez to również do przechowywanych w nich przedmiotów. Pamiętajmy jednak, że szafki kuchenne do sufitu z założenia przeznaczone są na akcesoria kuchenne, które potrzebne są okazjonalnie, nie natomiast na co dzień. Warto zarezerwować w nich miejsce na maszynkę do robienia pierogów, czy maszynkę do mięsa, bądź naczynia wyjmowane na uroczyste okazje: kryształowe kieliszki, komplet porcelanowych filiżanek, czy świąteczny serwis obiadowy.

Architekci wnętrz projektując nowoczesne meble kuchenne do sufitu na wymiar dysponują szeroką gamą rozwiązań, uławiających otwieranie frontów wysoko zawieszonych szafek. Wśród systemów zyskujących coraz większą rzeszę zwolenników są schodki wysuwane elektrycznie bądź za pomocą siłowników z zabudowy kuchennej. Na rynku dostępnych jest również coraz więcej producentów autonomicznych drabinek i podestów, którzy tworzą swój produkt są z myślą właśnie o wysokiej zabudowie. Kolejnym zarzutem, jaki stawiany jest kuchniom do sufitu, to ryzyko przytłoczenia swoim ogromem i stylistycznego zdominowania reszty mieszkania. Wizyta w salonie mebli kuchennych na wymiar i rozmowa z ekspertem w projektowaniu wnętrz powinna te wątpliwości rozwiać w pełni. Projektant zaproponuje kolorystykę oraz wzornictwo ściśle do konkretnego wnętrza, tak by wysoka zabudowa była w nim maksymalnie funkcjonalna i wizualnie stonowana. Powstały w ten sposób projekt optymalnie zagospodaruje dostępną przestrzeń czyniąc ją idealną w codziennym użytkowaniu.

Czy warto wybrać meble kuchenne do sufitu?

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, bezsprzecznie warto poważnie zastanowić się nad opcją jaką są meble kuchenne do sufitu. Oszczędność miejsca, walory estetyczne, wygoda, ergonomia – to wszystko przemawia za opisanym rozwiązaniem. Kwestią, nad którą warto się jeszcze pochylić analizując ten temat jest kwestia dostępu do górnych szafek zabudowy kuchennej. Czy domownikom nie będzie sprawiało problemu dosięgnięcie na wyższe poziomy półek, szczególnie jeśli wśród domowników są osoby niezbyt wysokie? Istnieją pewnie rozwiązania, które z pewnością poprawią dostępność przedmiotów umieszczonych wysoko pod sufitem.

Nowoczesne meble kuchenne do sufitu

Na rynku dostępne są obecnie nowoczesne rozwiązania pozwalające na ułatwienie szeregu czynności wykonywanych w kuchni. W kontekście tematu jakim są meble kuchenne do sufitu, zdecydowanie warto wspomnieć o systemach elektronicznej regulacji wysokości półek i szuflad w szafkach. Pozwala to na dostosowanie odległości między poszczególnymi poziomami w szafkach, w zależności od wielkości przechowywanych w nich produktów. Firma Halupczok, specjalizująca się w produkcji mebli na indywidualne zamówienie, jest ekspertem w tego typu rozwiązaniach.

Nowoczesne meble do sufitu. Autorski system regulacji szuflad wewnętrznych. Halupczok
Nowoczesne meble do sufitu wyposażone w system regulacji szuflad wewnętrznych. Kuchnia Rivoli.

W 2018 r. zespół badawczy Halupczok opatentował system regulacji szuflad wewnętrznych i zaprezentował go w kuchni Rivoli. Ta nowoczesna kuchnia wyposażona w innowacyjny, autorski system podnoszenia szuflad, umożliwia dostosowanie ich wysokości do własnych potrzeb. Wysokość półek można regulować w zależności od wielkości naczyń, czy innych kuchennych akcesoriów, jakie planujemy w nich przechowywać. Ta niezwykła innowacyjność powoduje, że wyposażone w nią meble kuchenne do sufitu są wygodne w codziennym użytkowaniu. Istnieją również systemy pozwalające na opuszczanie półek aby ułatwić do nich dostęp. To bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie. Szafki w górnej zabudowie mogą być też otwierane elektronicznie, za pomocą odpowiedniego przycisku. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe do wykonania. Paleta takich i innych nowatorskich rozwiązań, dostępnych u bezpośrednich producentów kuchni na wymiar jest imponująca.

Zobacz kuchnię Rivoli i poznaj z bliska jej zaawansowaną funkcjonalność.

Kuchnie do sufitu – rozwiązanie dla każdego?

Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni i rosnące możliwości przechowywania to główne funkcjonalne walory mebli kuchennych do sufitu. Czy każdy może z łatwością sięgnąć po takie rozwiązanie, bez względu na gabaryty swojego lokum? O ile w przypadku przestronnych kuchni odpowiedź na to pytanie zdaje się być oczywista, to nie do końca jest jasna przy małym metrażu. Czy wysoka zabudowa kuchenna sprawdzi się również w małych mieszkaniach, gdzie dostępna przestrzeń jest niewielka? Z pewnością takie wątpliwości często pojawiają się w głowach właścicieli niewielkich przestrzeni, analizujących zaaranżowanie swojej kuchni w ten sposób. Ponieważ jedną z przesłanek stosowania wysokiej zabudowy kuchennej jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, to właśnie posiadacze małych kuchni powinni wziąć ją pod rozwagę. Dla nich każdy milimetr dobrze wykorzystanej przestrzeni jest na wagę złota.

Wysoka zabudowa w małej kuchni

W niewielkich kuchniach sprawdzą się zarówno nowoczesne fronty gładkie, w połysku lub macie, jak również szafki stylizowane ze szprosami, ramkami oraz przeszkleniami. Istotnym jest by meble nawiązywały do stylistyki, jaka zachowana jest w pozostałych pomieszczeniach domu. Warto przemyśleć wykonanie projektu w salonie mebli kuchennych, tak by móc stworzyć zabudowę optymalnie dobraną do wielkości pomieszczenia. Bezsprzecznie, projekt wyposażyć w odpowiednie systemy ułatwiające jej codzienne użytkowanie takie jak wysuwane fronty czy systemy otwierania szafek wspomagane elektrycznie.

Otwarte kuchnie do sufitu najlepiej pasują do dużych domów z przestronnym salonem. Tam, gdzie przestrzeni nie brakuje zabawa formą i mnogością rozwiązań to tylko kwestia decyzji. Meble kuchenne do sufitu mogą mieć szafki z obu stron pełniąc rolę łącznika pomiędzy strefą kuchenną a częścią dzienną – salonem lub jadalnią. W wysokiej zabudowie słupkowej można ukryć duży sprzęt AGD – piekarnik, kuchenkę mikrofalową, ekspres do kawy, zlewozmywak, zmywarkę, a nawet pralkę. W rezultacie, rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w przypadku, gdy chcemy by wszystkie sprzęty były zgromadzone w kuchni, lub gdy łazienka nie jest wystarczających rozmiarów by pomieścić pralkę. Taki projekt ma również walory estetyczne. Ukrywając sprzęty w łatwy sposób uzyskać można styl minimalistyczny, ukochany przez zwolenników subtelnych i prostych wnętrz.

Meble kuchenne do sufitu, a trendy meblarskie

Jeszcze do niedawna jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w kuchennych zabudowach meblowych było wykorzystanie szafek górnych i podblatowych. W tak zaaranżowanej kuchni, dążono do wygospodarowania jak największej powierzchni roboczej oraz zmaksymalizowania potencjału przechowywania. Obecnie, trendy zarówno wnętrzarskie, jak i w meblarstwie, jednoznacznie wynoszą wysoką zabudowę kuchenną na piedestał. Na wszystkich, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych imprezach targowych, promujących najświeższe spojrzenie nie tylko na design, ale i układ oraz funkcjonalność mebli, są prezentowane kuchnie do sufitu.

W showroomach targowych, na ekspozycjach światowych marek wnętrzarskich zobaczyć można wysokie zabudowy kuchenne, sięgające nawet dwóch i pół, a nawet trzech metrów wysokości. Imponujące gabaryty spełniają zarówno najbardziej wyrafinowane oczekiwania estetyczne, jak i funkcjonalne. Dlatego też wyposażenie najmodniejszych kuchni nie może dziś obejść się bez wysokich szafek. Słupki najczęściej projektowane są w szerokościach lodówki lub większych. Oferują sporą przestrzeń do przechowywania, jednocześnie gwarantując komfortowy dostęp do zapasów. Pełnią zatem rolę alternatywy dla tradycyjnych spiżarni, odseparowanych od zabudowy kuchennej.

W jakim kolorze meble kuchenne do sufitu?

Dla jednych kuchnia to azyl, w którym po długim dniu znajdują ukojenie, dla innych to centrum domu nie tylko kulinarne. Tutaj toczą się najważniejsze rodzinne narady, a wyspa kuchenna bądź jadalniany stół, staje się cichym świadkiem towarzyskich pogawędek z przyjaciółmi. Kolorystyka tak istotnej życiowej przestrzeni powinna być przemyślanie dobrana, by służyła przez długie lata. Trendy kolorystyczne w ostatnich latach niezwykle szybko ewoluowały wychodząc poza bezpieczne ramy bieli, beżu czy szarości.

Przede wszystkim, przy wyborze kolorów, bez względu czy planujemy meble kuchenne do sufitu, czy nie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

  • kolorystyczne preferencje domowników
  • temperaturę barw – czy wolimy kolorystykę ciepłą czy chłodną
  • styl wnętrza – czy jest nowoczesne czy stylistyce tradycyjnej
  • aktualne trendy kolorystyczne
  • czy dana barwa należy do uniwersalnych i czy mimo przemijających lat, nadal będzie wyglądać satysfakcjonująco
  • harmonijne zestawienie z pozostałymi elementami wystroju, szczególnie, gdy kuchnia jest otwarta na strefę dzienną.

Poznaj najmodniejszych kolory mebli kuchennych 2022

Współcześnie obowiązujące trendy kolorystyczne nawiązują do odniesień barw natury. Dla zwolenników trendu eko i miłośników wnętrz naturalnych, otoczonych zarówno naturalnymi materiałami, jak i kolorystyką idealne będą meble kuchenne do sufitu o barwie naturalnego drewna. Drewniane kuchnie jasne i ciemne, w odcieniach drewna rodzimego, jak i egzotycznego cieszą się niegasnącą popularnością.

Meble kuchenne do sufitu. Drewniana kuchnia Marsala. Fot. Halupczok

Głębia koloru drewna kuchni Marsala

Te nowoczesne meble kuchenne do sufitu powstały z myślą o estetach, gustujących we wnętrzach wypełnionych naturalnymi barwami. Kolorystykę blatu wyspy kuchennej o marmurowym użyleniu zestawiono z czekoladowym odcieniem drewna. Motyw jodełki na frontach mebli oraz dębowy jadalniany stół podkreślają intrygującą tonację tej nowoczesnej kuchni. Przeszklenia w podświetlonej wysokiej witrynie, powstałej z dwóch wielkoformatowych tafli szkła, to częsty zabieg wyróżniający kuchnie do sufitu.

Zobacz paletę propozycji drewnianych kuchni do sufitu od marki Halupczok.

Fenice. Nowoczesne meble kuchenne do sufitu w królewskich barwach

Miłośnicy projektów wnętrz odważnie zaaranżowanych mogą zainspirować się barwami cennych kruszców, jak srebro, miedź czy złoto. Te wyrafinowane kolory doskonale odnajdą się tam, gdzie wnętrze wypełniają meble kuchenne do sufitu. Ostatnimi czasy zamiłowanie do złota widoczne jest w koncepcjach aranżacyjnych architektów i projektantów wnętrz. Barwa ta, jako synonim elegancji i luksusu, nadaje każdemu wnętrzu szyku o zdecydowanym charakterze. W kuchni Fenice złoto zagościło na pionowo ryflowanych frontach, ramkach okalających witryny oraz uchwytach meblowych. Przytulny ton wnętrzu nadało zestawienie złotej tonacji z frontami w kojącym odcieniu ciepłego beżu.

Nowoczena kuchnia_meble kuchenne do sufitu_Fenice_Halupczok
Nowoczesne meble kuchenne do sufitu w kolorach beżu i złota.

Powstałe przy wykorzystaniu autorskiej technologii lakierowania, pozwalającej na wydobycie z ich powierzchni naturalnego rysunku słojów, stanowią interesujący akcent dekoracyjny. Również i w tym projekcie szafki kuchenne do sufitu są przeszklone w postaci podświetlonych witryn usytuowanych na przeciwległych krańcach kuchni. Pełnią rolę wdzięcznych ekspozytorów na kolekcję ulubionej porcelany i gustownych kieliszków.

Poznaj bliżej kolekcję mebli Fenice.

Meble kuchenne do sufitu w ciemnych barwach

Ciemne barwy są eleganckie, wnoszą nonszalancję do wnętrza i dają poczucie przytulności. Współczesne trendy podpowiadają by łączyć je z drewnem, o wyraźnym rysunku słojów, oraz materiałami kamiennymi, o zachwycającym deseniu. Takie zestawienie zaprezentowano w kuchni Ariana, gdzie czerń przybrała formę frontów meblowych o zróżnicowanym wzorze. To właśnie ta barwa wiedzie prym w palecie ciemnych kolorów. Nieregularnie falowane lakierowane fronty szafek towarzyszą prostym, matowym. Oświetlenie w przeszklonych, wysoko zawieszonych szafkach to zabieg nie tylko estetyczny, pozwalający właściwie wyeksponować piękne dekoracje, ale i mający na celu rozjaśnić ciemne meble kuchenne do sufitu. Niewątpliwie podkreślają również wyrazisty charakter wnętrza.

Meble kuchenne do sufitu Ariana, których podstawą jest ergonomia zagospodarowania przestrzeni. Fot. Halupczok

Wśród ciemnych kolorów popularne są też szarości, grafit i przygaszone odcienie drewna, które projektanci wnętrz w firmie Halupczok często łączą z zielenią ziół rosnących w donicach, umieszczonych w wyspach kuchennych. Aranżując wysoką zabudowę w ciemnej tonacji warto zastanowić się czy kupić gotowy zestaw mebli czy indywidualnie je zaprojektować w salonie mebli kuchennych. Wybierając gotowe meble kuchenne do sufitu i kupując dodatkowe elementy wyposażenia osobno, dopiero po czasie zauważamy, że niektóre z nich nie do końca do siebie pasują. Głęboka czerń poszczególnych sprzętów z czasem płowieje, materiały mogą pochodzić z różnych serii produkcyjnych, więc odbarwiać się lub blaknąć w zróżnicowanym tempie. Wszystko to powoduje, że meble skomponowane z samodzielnie dobranych elementów mogą razić źle przemyślanymi kolorami. By tego uniknąć, Halupczok udostępnia możliwość konsultacji z doradcą na etapie doboru określonej linii kuchennej, stworzenie indywidualnego odcienia lakieru, którym pokryte zostaną fronty meblowe.

Dowiedz się ile kosztuje projekt kuchni na zamówienie.

Kuchnie do sufitu w uniwersalnej bieli

Na białe kuchnie nadal patrzymy z zachwytem, doceniając ich uniwersalny charakter. Pomimo zmieniających się trendów białe kuchnie do sufitu wciąż są pożądane. Szczególnie lubiane są w gronie zwolenników jasnych wnętrz. Biała barwa w kuchni kojarzy się z czystością, dzięki czemu możemy osiągnąć wrażenie nieskazitelnego porządku. Idealnie komponuje się w każdej stylistyce- nowoczesnej, klasycznej, skandynawskiej, glamour, czy rustykalnej. W nowoczesnych kuchniach, pozbawionych zdobnych akcentów coraz częściej wybieramy proste fronty matowe, rezygnując z tych lakierowanych. Dopełniamy je jednak kolorystycznymi akcentami naturalnego drewna.

Nowoczesne meble do sufitu_Grazia_nowoczesne kuchnie_biała kuchnia_Halupczok
Zdj. Harmonijne połączenie bieli i stonowanych barw naturalnego drewna urzeka w projekcie kuchni Grazia.

Nowoczesne meble kuchenne do sufitu w kuchni Grazia odzwierciedlają takie właśnie zestawienie. Wynurzający się spod blatu drewniany regał pozwala zapanować nad kulinarnym rozgardiaszem, a ruchomy blat wyspy kuchennej łączy role stolika śniadaniowego i dodatkowej przestrzeni do pracy. Dzięki specjalnym prowadnicom drzwi szafy, w wysokiej zabudowie, chowają się po jej bokach. Za nimi ukryto piekarnik, kawiarkę oraz mnóstwo pojemnych szuflad. Drewnianym akceptem w tej białej kuchni jest także mobilny barek ukryty w blacie wyspy kuchennej, który łączy niesztampowe rozwiązanie z praktycznym zastosowaniem.

Kuchnie do sufitu, a stylistyka wnętrza

Wysoka zabudowa meblowa nie determinuje stylu wnętrza. Zarówno kuchnie nowoczesne, jak i klasyczne, kuchnie rustykalne, kuchnie industrialne, w stylistyce boho, art deco czy skandynawskiej doskonale sprawdzą się przy tego typu układzie mebli kuchennych.

Meble kuchenne – kreatywne inspiracje

Jak w praktyce można zaaranżować meble kuchenne do sufitu? Aby lepiej zobrazować temat takiej zabudowy, pokusimy się o kilka przykładów, zaczerpniętych z najnowszych kolekcji mebli na wymiar marki Halupczok.

Loftowe kuchnie do sufitu. Valentia

Surowość materiałów, różnorodność faktur i ciemna kolorystyka podkreślają loftowy charakter tej kuchni na wymiar. Indywidualizm i funkcjonalność akcentuje w jej projekcie wnęka z przesuwnymi organizerami, wtopiona w blat wyspy kuchennej. Swoje miejsce mogą tu znaleźć zarówno akcesoria kuchenne, niezbędne na co dzień jak chochle, cedzaki czy sitka, jak i aromatyczne zioła. Ciepło dębowego panelu, podświetlonego by podkreślić naturalny rysunek drewna, przełamuje ascetyzm monolitycznej ściany, pokrytej efektownym spiekiem kwarcowym. Szafki kuchenne do sufitu w tonacji szarości skały, dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia, przeszkleniom i ciepłej barwie naturalnego drewna, zyskują lekkość, pomimo imponującej wielkości. Dzięki temu klimat w kuchni jest loftowy i kameralny zarazem.

Nowoczesne meble kuchenne do sufitu. Valentia.Halupczok
Ciemne meble kuchenne do sufitu sprawdzą się w zestawieniu z ciepłą barwą naturalnego drewna, jak w kolekcji Valentia, Halupczok.

Diamentowy sukces loftowego sznytu kuchni Valentia

Projekt kuchni Valentia, którego główna koncepcja to nowoczesne meble kuchenne do sufitu, zyskał uznanie ekspertów branży meblarskiej w 2018 roku. Architekci i dekoratorzy wnętrz, eksperci rynku meblarskiego oraz przedstawiciele mediów branżowych wchodzący w skład kapituły konkursu Diament Meblarstwa wyróżnili kolekcję spośród 130 zgłoszonych mebli. Na ocenę miały wpływ innowacyjność, funkcjonalność i estetyka mebli oraz ich zgodność z aktualnymi trendami. Wyróżniono jej imponującą bryłę, loftowy charakter i szafki kuchenne do sufitu, w intrygującej grafitowej kolorystyce.

Jak urządzić kuchnie do sufitu w stylu skandynawskim?

Kuchnie do sufitu zaaranżowane w stylu skandynawskim wyróżnia prosta forma, jasne kolory, zwłaszcza różnorodne odcienie bieli oraz oszczędność w stosowaniu elementów dekoracyjnych i dodatków. Minimalizm, naturalność i projektowa lekkość to walory stylu skandynawskiego, które idą w parze z funkcjonalnością. Głównym założeniem projektowym tego stylu jest optyczne powiększenie przestrzeni dzięki jasnej kolorystyce i prostej formie mebli. Kuchnia Rivoli marki Halupczok to przykład na meble kuchenne do sufitu w stylistyce skandynawskiej. Gładkie, lekko połyskujące białe fronty meblowe zestawiono z naturalnym dębem, dodatkowo szczotkowanym by uzyskać jasną tonację. Funkcjonalną stronę kuchni prezentują pojemne szafki, wyposażone w system regulacji szuflad wewnętrznych, o którym była mowa już wcześniej, oraz jadalniany stół z mobilnym blatem. Dzięki jego wysunięciu z wyspy kuchennej, zyskujemy dodatkowe miejsce, co pozwala wspólnie zasiąść przy nim co najmniej czterem członkom rodziny.

Meble kuchenne do sufitu Madera

To co czyni tę kolekcję wyjątkową są z pewnością nieregularnie pofalowane fronty szafek, które mają intrygującą, głęboką barwę drewna. To bezsprzecznie element wyróżniający całą kolekcję na tle innych zabudów meblowych. Dębowe drewno zestawione jest z elegancją matową czernią. Kolor ten udało się uzyskać dzięki autorskiej technologii nakładania lakieru na powierzchnię, która została opracowana specjalnie dla tego projektu. Dzieje się tak podczas procesu ręcznego nałożenia warstwy patyny, co pozwoliło wydobyć naturalny rysunek drewna. Szafki kuchenne należące do części górnej zabudowy meblowej dobrze wyglądają w kompozycji podwieszonej aż pod sam sufit. Taki układ nadaje pomieszczeniu elegancji i sprawia, że kuchnia wygląda bardzo ekskluzywnie, wręcz monumentalnie.

Meble kuchenne do sufitu Madera to propozycja dla miłośników kolorów natury. Fot. Halupczok

Tradycyjne, manualne rzemiosło w kuchni Madera

Meble kuchenne do sufitu Madera posiadają wiele funkcjonalności i oferują całą gamę udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Wśród nich na przykład znajduje się oświetlenie uruchamiane sensorycznie czy też system mobilnego frontu stworzony według autorskiego pomysłu. W zabudowie meblowej Madera znajduje się mnóstwo schowków i półeczek na kuchenne drobiazgi. Drewniane organizery pomagają zaprowadzić porządek na blacie i sprawiają, że w kuchni sprawniej się pracuje. Można śmiało rzec, że Madera kryje w sobie ogrom rozwiązań praktycznych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na wyspę kuchenną! W oczy od razu rzuca się zachwycający wzór, który przyciąga uwagę między innymi ze względu na połyskujące drobinki, kojarzące się z rozgwieżdżonym niebem. Efekt estetyczny wzmacnia dodatkowo zintegrowany z wyspą mini ogródek, w którym samodzielnie uprawiać można aromatyczne zioła. Cała kompozycja bez wątpienia daje ukojenie i satysfakcję.

Zdj. Madera – nowoczesne meble kuchenne do sufitu powstałe z inspiracji naturą.

Zmysłowa elegancja i meble kuchenne do sufitu

Co jeszcze bardziej podkreśla elegancję kuchni Madera to z pewnością majestatycznie podświetlona witryna, która została stworzona z wykorzystaniem szkła w drewnianej oprawie. Te meble kuchenne do sufitu zdecydowanie podkreślają nastrój klimatycznego wnętrza, w którym dominującą rolę grają naturalne materiały. Kuchnia jest wyjątkowo piękna, ale za jednym razem też bardzo funkcjonalna, a jednocześnie praktyczna. Całość uzupełnia nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego najwyższej klasy. Uwagę zwraca też okap w stylu industrialnym wykonany z lakierowanej stali. Doskonałym dopełnieniem jest antracytowy zlewozmywak, który idealnie komponuje się z resztą elementów tej wyjątkowej kuchni na wymiar.

Zobacz jak wspaniale prezentuje się kolekcja mebli kuchennych o nazwie Madera marki Halupczok. To wyjątkowa propozycja dla koneserów naturalnego piękna.

Meble kuchenne do sufitu Imperia marki Halupczok

Kolejną inspiracją dla wszystkich zainteresowanych układem takim jak meble kuchenne do sufitu jest kuchnia Imperia. To propozycja bardzo elegancka, klasyczna, idealna opcja dla wielbicieli ponadczasowych rozwiązań i stylu nieco nawiązującego do amerykańskich rezydencji. Zabudowa posiada imponujące gabaryty przez co idealnie sprawdzi się we wnętrzach, w których planowana jest zabudowa pod sam sufit. Do tego dochodzą iście biżuteryjne wykończenia i piękne ręcznie robione zdobienia podkreślające rzemieślniczą pracę. Do mebli idealnie pasują sprzęty AGD stylizowane w podobnym, amerykańskim stylu.

Meble kuchenne do sufitu a klasyczne detale

Charakterystycznymi elementami kuchni Imperia marki Halupczok są z pewnością pilastry, ozdobne frezowania oraz dekoracyjna listwa koronująca całość. To bez wątpienia dekoracyjne akcenty oddające finezję wykonania i stolarską pasję. Szafki kuchenne do sufitu posiadają fronty z forniru. Widać na nich rysunek naturalnych słojów. Jako wyróżnik projektanci zastosowali na fasadzie przezierny pleciony materiał, który idealnie współgra z eleganckimi uchwytami w podobnym kolorze. Front z siateczki nadaje kolekcji oryginalności i pięknie eksponuje zawartość szafek, szczególnie gdy są one podświetlone od wewnątrz. Ciekawy jest też blat roboczy, który przybrał formę łuku. Zakończony jest intrygującą frezowaną krawędzią. Każdy szczegół jest tutaj odpowiednio przemyślany i dopracowany.

Zobacz jak wygląda kuchnia Imperia marki Halupczok w pełnej okazałości i zainspiruj się ponadczasowym designem.

Bristol – czar minionej epoki

Ostatnią propozycją przygotowaną na dziś w temacie jakim są meble kuchenne do sufitu jest stylowa kolekcja o nazwie Bristol. Zdecydowanie urzeka ona jedynym w swoim rodzaju połączeniem pełnej smaku przeszłości z zaawansowaną pod kątem funkcjonalności teraźniejszością. Urokliwe dekoracje i ujmujące detale są zaczerpnięte z architektury poprzednich epok i nieustannie zachwycają koneserów klasyki. Uwagę bezsprzecznie przyciągają także efektowne szprosy i ażurowe ozdobniki, pod którymi schowane są bardzo praktyczne i wygodne szuflady. Wszystko to bez wątpienia podkreśla wysublimowany charakter mebli kuchennych pod sufit.

Zachęcamy również do ciekawego artykułu pod tytułem „Kuchnia w stylu rustykalnym”.

Meble kuchenne do sufitu z kolekcji Imperia
Zdj. Meble kuchenne do sufitu z kolekcji Imperia. Fot. Halupczok

Meble kuchenne do sufitu Bristol

Meble z kolekcji Bristol doskonale sprawdzą się w przypadku wysokiej zabudowy. Te meble kuchenne do sufitu prezentują się wyjątkowo elegancko w takiej kompozycji. Ich solidny wygląd będzie idealnie korespondował z dużym i wysokim wnętrzem, dlatego wspaniale nadają się do dużych domów z przestrzennym salonem. Reasumując, kolekcja mebli kuchennych Bristol będzie idealnym dopełnieniem pięknej rezydencji urządzonej w klasycznym, ponadczasowym stylu. Meble nadadzą przestrzeni niepowtarzalnego, luksusowego klimatu.

Zobacz jak prezentuje się elegancka kolekcja o nazwie Bristol Marki Halupczok. Kliknij po więcej zdjęć i szczegółowy opis zastosowanych rozwiązań.